Skocz do zawartości

Wibracje na kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość LUK B. 28

Witam wszystkich serdecznie!!! :)

Jestem nowy na tym forum i chciałbym poprosić Was o rade. Mam Zafcie 2.2 diesel i gnębi mnie pewien problem. Wiem że to jest temat odświeżany już setny raz ale ....

Zacznijmy od początku. Rok temu kupiłem mój samochodzik i po przekroczeniu 130 kierownica wchodziła na wibracje przy hamowaniu nic. Wibracje trwały tak do 150-160.

Niedawno doszło do tego że zaczynały sie już od 100 i odzuwalne były również przy hamowaniu. Wymieniłem tarcze razem z klockami i nic jak było tak jest dotyczy to zarówno opon zimówek jak i letnich. Nie wiem co robić dalej czekam na Wasze sugestie. Acha dodam że po przekroczeniu 150 uspokaja sie ale daje sie we znaki przy hamowaniu.

Co to może być :) Brakuje mi pomysłów, nerwów i cierpliwości :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LUK B. 28

Witam po pierwsze to sorki bo teraz zauważyłem że popełniłem foux pas :) . Zamiast wejść na forum tematyczne napisałem na ogólnym :D . Dzięki za poradę i już odpowiadam. Nie jeszcze nie byłem na stacji diagnostycznej ale mój znajomy był z podobnymi objawami i szarpaki nic nie wykazały a okazało sie później u mechaniora że po sprawdzeniu metodami "prymitywnymi" iż ma do wymiany końcówkę drążka oraz sworzeń wachacza. U mnie jednak te "metody" nic nie dały. Po sprawdzeniu koła sztywne i bez luzów jutro jadę sprawdzić na lepszym sprzęcie.Dzięki za podpowiedź i pozdrawiam. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wejść na forum tematyczne napisałem na ogólnym :D

tak? a w jakim dziale jest post?? :)

rozumiem ze kola sa wywazone dobrze, cisnienie ok.

a to sa nowe opony czy stalo sie to po jakims czasie? moze po przekladce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LUK B. 28

"Zimówki" mają 2 sezon. Leżakowały w piwnicy na felgach. Chodzi mi oto iż na początku wibracje zaczynały sie powyżej 130. Teraz po przekroczeniu 100. Znajomy powiedział mi że jeśli są bicia przy hamowaniu to 100% tarcze choćby i nowe, ale co z tym drżeniem na prostej gładkiej drodze :D przekładka przód tył i letnie zimowe nic nie daje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze ci zeszlo ze 130 na 100km/h wibracje to moze byc zwyczajnie strata wywazenia przez same wibracje...

ogladnij sobie obony na wywazarce czy sa rzeczywiscie okragle, bo jak maja jajowaty ksztalt to nadal je mozna wywazyc a bic beda...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LUK B. 28

Oponki były sprawdzane i w/g wulkanizatora są oki. Jak już wcześniej pisałem to samo dzieje sie na letnich jak i na zimowych. Doradził mi on abym się przyjrzał przegubom i półosiom. Nie wiem czy to dobry trop ale co mi zostało. Wszystko sie okaże jutro po wizycie u mechaniora. Z wstępnych dowiadywań od ludzi wychodzi że mogą to być " końcówki drążka, sworzeń wachacza, teraz dochodzą przeguby i półosie". Jak tak dalej pójdzie to aby to sprawdzić rozbiorę cały przód hehe :D . Dzięki Kicaj za podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I co tam z tymi wibracjami, mechanik rozwikłał problem ?

Jeżeli mechanik wykluczy luzy stawiam na krzywe felgi , lub jeśli podczas bardzo szybkiej jazdy lub hamowania występują wibracje a wcześniej wymieniałeś tarcze może to wskazywać , że nie oczyściłeś piasty przed założeniem tarczy. Często też niektórzy w ramach oszczędności przetaczają tarcze nie wiedząc o tym ,że uchwyt tokarski odkształca tarczę i bicie przy hamowaniu gwarantowane.

 

pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności