Skocz do zawartości

kontrolka auto z kluczykiem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam wszystkich i pozdrawiam.

poruszam temat kontrolki auta z kluczykiem gdyż dotyczy to także mnie.otóż pojawia się rano po uruchomieniu gdy silnik jest zimny.ale gdy dodam gazu kontrolka gaśnie.jeżeli ktoś z Was spotkał się z takim problemem proszę o porady.jeszcze raz pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

niestety jeszcze nie byłem nigdzie.

możecie polecić kogoś gdzie mógłbym zczytać błędy w okolicach łowicza lub skierniewic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybacz, ale chyba nie sadzisz ze mamy zgadywac?

podobne objawy to chyba byly przy problemach ze swiecami zarowymi, tylko nie jestem pewien czy to ta wlasciwa kontrolka, ew. problemy z egr'em

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

poruszam temat kontrolki auta z kluczykiem gdyż dotyczy to także mnie.otóż pojawia się rano po uruchomieniu gdy silnik jest zimny.ale gdy dodam gazu kontrolka gaśnie

To objaw niesprawnej świecy żarowej(świec żarowych).Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek_rz

Witam

Padnięta swieca (e) żarowe. W moim przypadku te objawy się potwierdzają w 100%.

Swiece można wymienić samemu. Kilka dni moczenie naftą, wd40 i delikatnie pójdą.

 

Po wymianie świec miałem jeszcze jeden objaw (nie związany ze świecami)

Po porannym odpaleniu silnika stosunkowo pózno gasły kontrolki trakcji i abs`u - jest to objaw padającego akumulatora. Wyczytałem w necie że te test tych systemów potrzebuje dość dużo pradu a przy słabym akumulatorze pradu jest "mało" i trwa to dłużej. Spotkało mnie to w listopadzie przy niskich temperaturach po jakiś 2 tygodniach problemu z tymi kontrolkami zośka w koncu nie odpaliła - pow wymianie akumulatora wszystko jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

witam. ;)

przepraszam za tak długą ciszę i dziękuję za zainteresowanie tematem.niestety z przyczyn ode mnie niezależnych nie miałem możliwości zczytania błędów .poszedłem za Waszymi radami .dokupiłem świeczki "beru" i wziąłem się za wymianę.po sprawdzeniu metodą "żarówki" moja diagnoza wszystkie "skopcone.niestety pomimo "podlewania" ich jedna nie dała za wygraną . kręci się ,ale nie mogę jej wykręcić :urodziny: .moje pytanie :czy ona po prostu się urwała?(tyle pisze się o pourywanych świecach a ja po prostu nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości).

jeszcze raz przepraszam ,wielkie dzięki i pozdro.

[/b]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek_rz

Witam

Nie mam doświadczenia z urwanymi świeczkami. Ale z tego co się dowiedziałem w ASO objawy urwanej sa takie że się kręci a nie chce wyjść, podobno zrywa się gwint w głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności