Skocz do zawartości

termostat ?


Gość patryk1235

Rekomendowane odpowiedzi

no więc nie wiem do końca, bo mazi pod korkiem nie mam, wskazówka czasem osiąga 90 stopni, rury nie sprawdzałem, fakt że letnie powietrze z nawiewów jest, ale zdarza się że jest gorące, czy zwiększone zużycie to jeszcze nie wiem. Jutro sprawdze węża. Mam jeszcze takie pytanie żeby odkręcić termostat w tym silniku nie trzeba ściągać paska? Chłodnica zaraz po odpaleniu silnika robi się ciepła. Czy temperatura otwarcia termostatu to 92 st.? Bo przymierzam się jednak do kupna nowego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie żeby odkręcić termostat w tym silniku nie trzeba ściągać paska?

Z tego co kojarzę to nie.

no więc nie wiem do końca, bo mazi pod korkiem nie mam

To nie jest wyznacznik walniętego termostatu,ja mam termostat ok a majonez pod korkiem mi się zbiera.(jeżdżę na krótkich trasach na niedogrzanym silniku)

fakt że letnie powietrze z nawiewów jest, ale zdarza się że jest gorące

Chłodnica zaraz po odpaleniu silnika robi się ciepła

Wymieniaj termostat bo masz padnięty.

Ps.Tak 92*C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie. W poniedziałek skocze po nowy termostat bo faktycznie jest do niego łatwy dostęp. Mam jeszcze takie pytania. Jaki torx mi jest potrzebny? Zwykłym nasadkowym nie odkręce? Jak te opaski się odpina? Ile litrów płynu "wchodzi" do układu i jak odpowietrzyć układ? bo przy okazji bym sobie wymienił.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki torx mi jest potrzebny?

Nie wiem,ale przeważnie zwykłą nasadką można okręcić takie śruby pod warunkiem że nie są mocno dokręcone.(sprawdzone)

Jak te opaski się odpina?

Nie wiem jakie masz,ale w grę wchodzi śrubokręt lub klucz.

No chyba że masz taką

Dołączona grafika

To ją ściskasz jakąś żabką lub dobrymi kombinerkami.

jak odpowietrzyć układ?

Po prostu na postoju zagrzać silnik i sam się odpowietrzy,później ewentualnie dolewka do wyrównawczego i gotowe.

Ile litrów płynu "wchodzi" do układu

Na sucho coś około 6l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam właśnie taką jak pokazałeś na zdjęciu. Czy będę musiał kupić nową po zdemontowaniu starej? do jakiej szerokości kupować? bo obwód a co za tym idzie średnice mam. Czy tam w wężu są jeszcze jakieś dodatkowe uszczelnienia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz musiał kupować - zakładasz starą.

Na wężu nie ma uszczelnień, przed ponownym założeniem oczyść powierzchnie styku

zarówno obudowy z blokiem jak i obudowy z wężem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności