Skocz do zawartości

sprężarka łożysko


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem teraz w temacie wymiany łożyska sprężarki.

Kupiłem zestaw ściągaczy http://allegro.pl/sciagacz-sprzegla-sprezarki-klimatyzacji-citroen-i5064672344.html, ale niestety żaden nie pasuje. Sprzedawca powiedział że będzie jeden z nich pasowa, ale niestety tak nie jest. Gwint jest troszeczkę za mały chodzi o średnicę. Wkręca się ale bardzo luźno i gdy próbuję ściągać to się zrywa.

 

Miał by ktoś pożyczyć ściągacz który pasuje to tej sprężarki? Zapłacę za transport i kaucję jak trzeba ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja zastosowałem ściągacz do magneto motocyklowego i bez problemu. Łożysko wyszło też bez problemu problem był tylko z pierścieniem zegera (próbowałem reanimować swoją ale koszt naprawy przewyższył koszt zakupu regenerowanej)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że dobrałeś ściągacz od magneta, ale czy wiesz od jakiego motorka on pasuje? Motorynka, Komar, WSK ?

Tego jest teraz w brud, bo się pojawiły te wszystkie skutery...

Może taki? http://allegro.pl/sciagacz-kola-magnesowego-magneta-romet-komar-ogar-i5042922712.html

Edytowane przez Tumak5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem robiony z silnika romet/komar, mam trochę dłuższy gwint (robione z 25 lat temu). Podobny do tego z oferty all$$. Uważaj na klina.

Resztę zrobisz tym ściągaczem co kupiłeś.

Nie daj najtańszego łożyska bo za chwilkę będziesz robił od nowa (info od człowieka co tymi łożyskami handluje).


W tym temacie masz chyba wszystko opisane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten ściągacz od rometa, komara zobaczymy czy będzie pasował.

Łożysko kupiłem firmy "Nachi", (na aukcji też było napisane że ma być NSK, ale przyszło Nachi...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem jakieś Ameryckie, za 60 zł w Trzebini PC40620206CS - oryginał był Japończyk NSK - ale jego cena prawie 200zł.

Uważaj jeszcze na cewkę bo jest obudowa z plastiku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie to okrągłe kółko jest do ściągania koła pasowego?( tzn na 100% nie jestem pewien ja zdjąłem ściągaczem trój ramiennym - taki miałem, a samo łożysko zeszło dość lekko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym okrągłym kółkiem nie ściągniesz koła pasowego bo w kole nie ma dziur na śruby...

Czyli najlepsze było by dwuramienne, bo nie trzeba by było odkręcać sprężarki. Trójramienny chyba nie wejdzie.

 

P.S. Jak włączam klimatyzację to uruchamiają się dwa wentylatory na chłodnicy, ale sprężarka się nie uruchamia (sprzęgiełko się nie załącza) . To dlatego że niema gazu. Co jeszcze ewentualnie mogło by być?

Edytowane przez Tumak5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik od klimy, (szukaj pod filtrem powietrza) - tzn wiesz że nie ma gazu w klimie ?

Dwa wentle się zawsze włączają przy klimie bez względu czy jest gaz czy nie (knefel od klimy chyba je załącza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności