Skocz do zawartości

Branie oleju 2,2 benzyna ze względu na rodzaj oleju !!!!


Gość cezken

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używał różnych rodzajów olejów silnikowych i sprawdził który olej był najmniej zużywany przez silnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czego dozysz tym tematem ??

o ile pamietam juz jeden taki polecial do kosza

masz problem ze spalaniem oleju

to napisz ile go pali na jakim dystansie

opel ma norme spalania oleju

jesli ja przekracza to remont silnika sie klania

a nie zmiana oleju na gestszy ( z syntetyka na polsyntetyk albo mineral)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat brania oleju w Oplach i innych samochodach to wiem bardzo dużo. Od 20 lat jestem mechanikiem samochodowym z praktyką. Ale szukam czy ktoś przypadkiem nie wlał innej marki oleju bez zmiany właściwości oleju i sprawdził na własnej skórze czy silnik zużywa mniej czy więcej oleju ! A dopytuje tak bo jestem dociekliwy i na dniach to sprawdzę bo zmienię olej na inną firmę. Specjalnie nie piszę o jakie marki oleju chodzi by nie robić zamieszania ani reklamy oleju. Zainteresowałem się też dlatego bo mój kolega ma służbowy samochód i w serwisie leją mu Olej pewnej firmy i twierdzi że auto bierze olej a kiedy doleje olej (o tych samych parametrach) ale innej firmy to przestaje brać olej :)!! Gryzie mnie to bo jestem strasznie upierdliwy i jak nie sprawdzę to będę chory. Tak że proszę się mnie nie czepiać tylko popytać po znajomych czy ktoś mił taki przypadek :P:).

Pozdrawiam wszystkich tych co ubywa olej z silnika. cezken

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co dolewka niewielkiej ilosci moze zmienic w spalaniu oleju

ja jezdze na oryginalnym GMa

w poprzednim aucie spalalo mi norme

w obecnym nie pali nic

 

moze uda Ci sie dojsc do prawdy

ale jako mechanik z 20 letnim stazem

pownienes wiecej wiedziec z praktyki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

Czy ktoś używał różnych rodzajów olejów silnikowych i sprawdził który olej był najmniej zużywany przez silnik

mój kolega zmienil na mobil 1 ( o takich samych parametrach) co poprzedni olej (nie pamietam jaki) zmniejszyło sie znacząco zużycie oleju w silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dolewka to 0,8 litra co w silniku 1,5 l to sporo. Testowałem różne oleje silnikowe przez tyle lat ale nigdy nie sprawdzałem pod względem zużycia oleju. Jak sprawdzę to napisze to może się komuś przyda.

Pozdrawiam cezken

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spotkalem sporo opinii szczegolnie uzytkownikow silnika 1,6 opla

co smieszniejsze

jednemu np na mobilu nie palilo oleju a innemu wcinalo

niestety nie ma reguly na ta przypadlosc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mimo ,że mam przejechane ponad 270 tyś używam syntetyku 5w40 elfa i na 10tys dolewam ok 0,5l . Wszyscy znajomi mechanicy radzili aby po tak dużym przebiegu

przejść na półsyntetyk. Z moich doświadczeń wynika jedno , jak auto niebierze oleju to nie należy nic zmieniać . W dieslach z turbiną część oleju wydostaje się też przez turbinę co zwieksza jego zużycie.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość STRUS_TM

Cześć! Według książki "Opel Vectra II",zużycie oleju nie powinno przekraczać 1,0 dm3/1000 km. Zalecane oleje w/g SAE: 5W-50, 10W-40 lub 15W-40 w benzyniakach oraz 0W-30 lub 10W-40 do diesla. Ponieważ silnik 2,2 to siostrzana jednostka 2,0 (stosowana w Viki), myślę,że zalecenia będą podobne. Osobiście jeżdżę na pólsyntetyku GM 10W-40.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sintra 22 16v GLS 217tys. olej mobil 10w40 wym.co 10tys. BEZ żadnych dolewek spadek oleju na bagnecie z 2/3 na 0.5miarki (miarka ok.1litr) tak więc przez 10tys znika 200ml. ale to raczej przez zapocenie uszczelki miski. Zuć fure na analizator spalin to ci wyjdzie EURO 2. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności