Skocz do zawartości

Branie oleju 2,2 benzyna ze względu na rodzaj oleju !!!!


Gość cezken

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Gość hacker607

Z wlasnego doświadczenia wiem, ze oleje moga sie roznie "spalac"

 

Dlaczego? Mam egzemplarz Astry z silnikiem 1.8 X18Xe1 i z jakiegos powodu czuc benzyna w oleju, dosc mocno. Fakt jezdze glownie na krotkich odcinkach (ok 9 km do pracy). Silnik ma przebieg 281 tys km. Nie wnikam dlaczego ta benzyna bo jezdzi dobrze. Z jednych oleji lepiej sie ona odparowywuje z innych gorzej.

 

Im gorzej odparowywuje, tym bardziej rozciencza nasz olej ktory jest coraz rzadszy. Jesli silnik ma swoj przebieg i nie jest super szczelny (kompresja itp) to ten rzadzszy olej zaczyna przepalac.

 

Raz mialem taka sytuacje ze na odcinku 400km jadac autostrada "dosc szybko" spalil mi prawie 2 litry oleju na 400 km. W przydroznym warsztacie zmienilem filtr i wlalem nowy olej. Ktos by powiedzial ze moj silnik to zlom albo ze gdzies mi wycieklo. Nieprawda. Po zalaniu innego oleju w drodze powrotnej z taka sama predkoscia minimalnie zeszlo mi na bagnecie, co mozna uznac za blad pomiarowy ???

 

Jesli ktokolwiek doszukuje sie w tym jakiegos sensu to raczej go nie znajdzie. Sa rozne oleje i roznie sie uzytkuje auto. W jednym cyklu zrobi sie inne "trasy" w drugim "inne" Zmieniaja sie temperatury na dworze. Ciezko to porownac. Jesli chodzi o same oleje to rzeczywiscie cos w tym jest.

 

U znajomego w firmie jezdza dwa Ople Combo 1.3 CDTi. Jeden uzytkownik leje jakis olej Castrol Edge, drugi od zawsze lal Lotosa. Auta maja podobne przebiegi i silnik jezdzony na Castrolu juz padl konkretnie, a tamten lata dalej i ma sie dobrze. Jednym slowem drozszy olej wcale nie musi byc lepszy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

 

Jako że od miesiąca jestem posiadaczem sintry, a przy zakupie widziałem bańkę z olejem, to wiedziałem że. będzie brała olej. Ale nie sądziłem że aż 3 setki na 1000km. Nie wymieniałem oleju jeszcze a jedynie dodałem ubytek. Rozmawiałem ze znajomym co ma Omege i powiedział że on dolewa więcej, ale dla mnie to szok :-( W ostatniej astrze nie dolewałem ani grama od zmiany do zmiany...

Sintra ma niby 200 tyś przebiegu, nie kopci, nie ma żadnych wycieków - to gdzie ten olej znika ;-)

 

doczytałem w tym temacie że może brać nawet więcej. Tylko nie wiem czy mam się cieszyć czy martwić ;-)

 

http://forum.opel24.com/topic/21623-olej-ile-moze-brac/

Edytowane przez Tomekjan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności