Skocz do zawartości

skaczącze obroty 500-1000


Gość pawlecki001

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawlecki001

Witam własnie zakupilem opla sintre 3.0 problem polega na skaczacych wolnych obrotach od 500 do 1000 i na paliwie i na gazie niestety przebywam za granica i nie moge znalezsc mechanika ktory wiedzial by co robic mam w planach jechac tym autem do Polski i chciałbym aby było sprawne za wszystkie wypowiedzi dziekuje i pozdrawiam Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawlecki001

Witam sonde wymienilem nie pomoglo a silniczek krokowy musze zamowic i sciasgna z angli koszt to 150 funtow i nie wiem czy pomoze moze inne porady troszke tanszym kosztem dodam ze auto stało 3 miesiace podobno po nowym odpaleniu sie to stało czekam na podpowiedz .dzieki Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pawlecki001

Witam silniczek krokowy wymieniłem bez efektu ale znalazłem jeszcze coś ciekawego może to byc przyczyna mianowicie przepływomierz był cały czas odpiety tylko leciutko nasadzony ale gdy go podpinam po 10 sekundach sintra gasnie całkiem jak odepne to pali i jeżdzi tylko te obroty faluja co to może byc dzięki za pomoc Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interpunkcji trochę - bo człowiek się gubi jak to czyta

przepływkę możesz pomierzyć

ew. zastanowić by się można i luknąć czy może gdzieś lewego powietrza nie łyka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pawlecki001

Witam ponownie krokowiec wymieniony sonda lambda wymieniona przepływka wymieniona same nowe czesci teraz po odpaleniu auta na paliwie na biegu jałowym pracuje na 1500 orotach przez jakieś 3 min poczym zaczyna falowac miedzy 1000 a 1500 bardzo regularnie na gazie sie stabilizuje i trzyma obroty :) za to jest komunikat 121 122 uboga mieszanka co robić dalej znalazłem tez dziwną substancje w zbiorniczku wyruwnawczym cos jak kawa z mlekiem i w rurach obiegowych też podobno to od jazdy na krutkich odcinkach w wilgotnym klimacie i jest to niedogrznie silnika czy coś takiego w lato ma ustąpić :)http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/sad.gif w silniku w oleju nie widac wody za to wydobywa sie z rury wydechowej dziwny zapach taki wfaśny pomocy dzięki Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawlecki001

no właśnie się zastanawiam nad tym ale licze ze może jeszcze będzie coś innego przyczym nie widac wody w oleju a ta substancja ktora zauwarzyłem obkleja zbiorniczek i rury ,a sama woda leci czysta bez plam oleju wstawiłem tez katalizator używany z sintry 2.5 podobno to nie przeszkadza ? nie ma w tym pokreconym kraju mechanika który chciałby sie wziasc i to zrobić bo oni nie maja tu sintry z 3.0 a jak widzą instalacje gazową to uciekaja nawet w serisie opla nie maja programu do tego auta i tu jest problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem tez dziwną substancje w zbiorniczku wyruwnawczym cos jak kawa z mlekiem ...podobno to od jazdy na krutkich odcinkach w wilgotnym klimacie i jest to niedogrznie silnika

to pod korkiem oleju

a jeśli w zbiorniczku wyrównawczym, to może olej gdzieś puszcza w układ

chłodnicę oleju też chyba tam masz jak jak i w innych x30xe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności