Skocz do zawartości

problem zapalaniem opel signum 2.2dti


Gość mariuszbajor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariuszbajor

Witam...posiadam opla signum 2003r 2.2 dti 125km.Autko jak stoi cała noc przy tem.-15 albo 0stopni to pali na dotyk jak sie zapalaja podgrzanie swiec.Po dwoch godzinach nie pali sie podgrzanie swiec i trzeba troche krecic..Prosze o pomoc...Dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Najgorsze jest "przesilenie" czyli temperatury zewnętrzne 0*c do +10 *c

do grzania świec Opel wymyślił system pobierania danych z przynajmniej 2 czujników

tem zewn. tem silnika...(i chyba oleju) "eksperci" twierdzą że jest to początek końca pompy i t.p.

Tz: program grzania świec, ponoć można go zmienić, ale nadal komputer będzie "wyliczał" z czujników...

 

(problem z odpalaniem w tych temp. znany też w BMW z tds)

 

W Polsce jest kilka serwisów które wiedzą o co chodzi, niestety dzwoniąc z zapytaniem o zmianę softu "grzania świec" zostawałem wyśmiewany... ok...

Gdy wreszcie znalazłem człowieka który ponoć robi takie "cuda", nie byłem w stanie umówić się na dogodny dla nas obu termin zmiany softu ...

Postanowiłem nabyć drogą kupna na bardzo znanym portalu aukcyjnym "chip ułatwiający rozruch silnika BMW,Opel-TD,TDS"... wpina go się go w czujnik tem. silnika i ...

 

działa!! grzeje świece do +30*c (ponad tą temp. nie potrzeba) pali super...

 

osobiście polecam, nie ma "wsi" z chechłaniem auta... jak by nie było...klasy premium.. :beer:

zmieniłem czcionkę/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość moskva1972

Witam.Mam podobny problem z rannym odpalaniem autka-na zimno trzeba chechłać aż sąsiedzi patrzą :beer: -kolejne uruchomienie...od strzału.Nie jestem tylko pewien,czy problem nie pochodzi od momentu,kiedy brakło mi paliwa :wink:,mam wrażenie że fura jest trochę zapowietrzona....wcześniej nie było tego problemu(autko przywiozłem w czerwcu i od tamtego czasu było OK)

 

Miejscowy serwis rozkłada ręce,ASO Opole tylko czeka żeby za trzasnięcie drzwiami wziąść 300 zeta(byłem w innej sprawie)więc może któryś z szanownych forumowiczów pomoże?

 

będę bardzo zobowiązany

pozdrawiam

Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej! Miałem to samo - jak świece podgrzało to było ok. Jak było ciepło i auto postało to był problem ze startem. Po wymianie kilku podzespołów (łącznie z akumulatorem) i dziwnych minach w serwisie, przyczyna okazała się banalna - rozrusznik!!! Okazuje się dość awaryjną częścią w tych autach. Jest ten sam co w astrach i może być lekko słaby. Przed wymianą podejrzenia były bardzo poważne: pompa paliwa lub nieszczelność w silniku ( pierścienie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedor, a wyświetlala Ci się kontrolka klucza z samochodem kiedy zapalałeś z problemem i gasła po jakimś czasie? Miałeś też ten problem jak było cieplej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie kontrolka się nie zapalała. Właśnie problem występował gdy było ciepło i nie włączały się podgrzewacze. Gdy auto użytkowałem dość często to problem nie występował ( do 3 - 4 godzin przerwy). Gdy było zimno i działały podgrzewacze wszystko było OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dwoch godzinach nie pali sie podgrzanie swiec i trzeba troche krecic..

U mnie był podobny problem z odpalaniem auta po krótkim postoju. Okazało się że do wymiany były uszczelniacze wtrysków. W filtrze paliwa znajdował się olej, podobnie jak i w baku. A jak przepuszczają uszczelniacze to razem z olejem przedostaje się też powietrze co prowadzi do zapowietrzania układu paliwowego. Po wymianie już nie ma problemu z dłuższym kręceniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mam podobny problem w moim signum 2.2DTI,na zimnym silniku z rana auto pali normalnie, gdy chcę go ponownie odpalić po np. kilku godzinach to muszę go trochę pochechłać. Wyszukałem w necie chipy ułatwiające rozruch w dodatnich temp. gdy świece nie są podgrzewane i chciałbym to zastosować. Czy ktoś już montował takie wynalazki i czy to się sprawdza? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Mam podobny problem w moim signum 2.2DTI,na zimnym silniku z rana auto pali normalnie, gdy chcę go ponownie odpalić po np. kilku godzinach to muszę go trochę pochechłać. Wyszukałem w necie chipy ułatwiające rozruch w dodatnich temp. gdy świece nie są podgrzewane i chciałbym to zastosować. Czy ktoś już montował takie wynalazki i czy to się sprawdza? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

 

 

przeczytaj post uzytkownika "Seba07"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności