Skocz do zawartości

Wyje na wolnych obrotach i podczas dodawania gazu.


Gość maciek_meriva

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciek_meriva

Witam.

Opel Meriva 1.7 CDTI Z17DTH. Podczas próby przyśpieszenia nagle straciła moc i od tego momentu głośno wyje lub buczy. Wyje na wolnych obrotach i przy dodawaniu gazu wyje coraz głośniej. Brak mocy i przyśpieszenia. Odpięcie przepływomierza nic nie pomaga lecz wyje jeszcze głośniej. Dodam jeszcze że nie kopci. Zapala normalnie. Co to może być? Turbosprężarka, pompa czy coś innego. Odczytałem błąd 1243, który wskazuje na turbosprężarke.

Od momętu zakupu jakieś pół roku cały czas się coś psuje co tydzień lub dwa. Bardzo proszę o pomoc bo za wydaną kasę już można było kupić nowy samochód. Jest to samochód mojego ojca i boje się że dostanie przez niego zawału.

 

Pozdrawiam

Maciek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś błędy wyskakują ? pojawia się kontrolka "samochodu z kluczem" ?

 

jak nie ma żadnych błędów to sprawdziłbym układ wydechowy, w szczególności katalizator może zapchany ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szczególności katalizator może zapchany ?

wątpliwe żeby tak się zachowywał....

 

Ja bym obstawiał awarie turbosprężarki... proponuję zaczac od podpięcia komputera bo tak to możemy wrużyć z fusów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpliwe żeby tak się zachowywał....

Zacytowałeś tylko kawałek :roll: a najważniejsze było z przodu :lol:

jak nie ma żadnych błędów, a kolega maciek_meriva nic o nich nie wspomniał to wtedy dopiero obstawiam :/ katalizator . jak będą błędy to wiadomo :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciek_meriva

Dopisałem odpowiedzi, o które pytają forumowicze do treści mojego pytania. Dzięki. Czekam na jakieś kolejne pytania lub rozwiązanie problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem już kiedyś miałem ten sam błąd wymiana filtra powietrza czyszczenie zaworu przy tubo i sprawdzenie szczelności rur od turbo,nie wiem co ale pomogło ,tyle że u mnie palił ze 2-3 litry na 100km więcej i nie miał mocy tu wygląda jak by turbina się rozpadła skoro hałasuje i wzrasta z obrotami

obym się mylił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość asterixoo

Witam.

Opel Meriva 1.7 CDTI Z17DTH. Podczas próby przyśpieszenia nagle straciła moc i od tego momentu głośno wyje lub buczy. Wyje na wolnych obrotach i przy dodawaniu gazu wyje coraz głośniej. Brak mocy i przyśpieszenia. Odpięcie przepływomierza nic nie pomaga lecz wyje jeszcze głośniej. Dodam jeszcze że nie kopci. Zapala normalnie. Co to może być? Turbosprężarka, pompa czy coś innego. Odczytałem błąd 1243, który wskazuje na turbosprężarke.

Od momętu zakupu jakieś pół roku cały czas się coś psuje co tydzień lub dwa. Bardzo proszę o pomoc bo za wydaną kasę już można było kupić nowy samochód. Jest to samochód mojego ojca i boje się że dostanie przez niego zawału.

 

Pozdrawiam

Maciek

 

 

Witam. Maciek, czy udało ci się zdiagnozować problem.

 

U mnie wczoraj w Astrze (silnik Z17DTH) prawdopodobnie padła turbina. Silnik (turbina?) przy dodawaniu gazu potwornie wyje, a samochód stracił moc. Na biegu jałowym silnik pracuje normalnie.

A oto jak do tego doszło. Wyjechałem wczoraj spod domu przejechałem kilka skrzyżowań i jak na kolejnym ruszałem, dodałem ostro gazu i ... pojawiła się wielka biała chmura za samochodem, samochód stracił moc i potwornie wyje. Potem już się nic nie dymiło. Ale musiałem wracać do domu na 1 i 2-gim biegu na minimalnych obrotach. Co ciekawe nie zapaliła się lampka "samochodzika z kluczykiem". Na parkingu zczytałem tylko jeden błąd z komputera 62101 (generator lamp "L" control circuit mulfunction). Chyba nie chodzi o alternator. Czy uszkodzony alternator miałby jakiś wpływ na pracę silnika i jego moc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uszkodzony alternator miałby jakiś wpływ na pracę silnika i jego moc?

nie praktycznie nie ma... i nie tu szukaj awariii....

 

przejechałem kilka skrzyżowań i jak na kolejnym ruszałem, dodałem ostro gazu i ... pojawiła się wielka biała chmura za samochodem, samochód stracił moc i potwornie wyje. Potem już się nic nie dymiło.

tu sam już odpowiedziałeś na pytanie, rozpadła się turbina... kręci się wirnik i wyje ale nie ładuje... jechać możesz ale auto praktycznie nie przyspiesza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterixoo

Z ciekawości, co to znaczy że wyje? Jaki to dźwięk konkretnie?

 

 

Samochód już w serwisie. Rzeczywiście posypała się turbina. Niedługo dostanie nową :-)

Załączam plik z dźwiękiem uszkodzonej turbiny. Nie polecam nikomu żeby go usłyszał w swoim samochodzie.

turbina uszkodzona.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności