Skocz do zawartości

Pytanie o tarcze, klocki, plyny


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateuszek

Witam,

Czy plyn i klocki H-CA beda odpowiednie dla mojego samochodu? Czy moglibyscie mi powiedziec, ile litrow plynu do skrzynii biegow wchodzi do mojego auta i jaki bedzie najlepszy? Dzieki z gory serdeczne :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mojego samochodu?

jesli mowisz i porsche to nie beda pasowac

jesli mowisz o maluchu tez nie...

 

jesli chcesz konkretnej odpowiedzi to zadaj konkretne pytanie z wszystkimi informacjami...

podaj model i wersje sulnikowa we wszystkuch postach + profil...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicaj, ma rację uzupełnij profil. Gdyby nie to że w swoich poprzednich postach chwaliłeś się jakie auto kupiłeś to moglibyśmy zgadywać co posiadasz.

ile litrow plynu do skrzynii biegow wchodzi do mojego auta

i jaki bedzie najlepszy?

- skrzynka przekładniowa 1,6 dm3, Olej przekładniowy API GL4, SAE 75W80 lub SAE 80W90 np. (Lotos GL 4 lub GL 5 albo HIPOL GL - 5 w zupełności wystarczy)

Co do klocków kup dobrej jakości np. ATE, Lucas, Bosch

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateuszek

Przepraszam. Glupia nieuwaga. Chodzi o Opla Astre F 1.4 z 1993 roku. Przebieg 140000.

Czyli te klocki i tarcze ktore podalem nie beda dobre? A profil uzupelniam.

Przepraszam ze tak mecze, ale to moj pierwszy samochod. Nie znam sie zbytnio na tym. Mam nadzieje ze dzieki Waszej wiedzy bede madrzejszy. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tak mecze, ale to moj pierwszy samochod

nie przepraszaj, bo forum po to jest :urodziny:

ale jak chcesz konkretna odpowiedz to musisz zadac konkretne pytanie :urodziny:

a zlota regula - zanim zapytasz poszukaj na forum - twoje pytanie na 99% juz zostalo zadane z odpowiedzia :urodziny:

 

Czyli te klocki i tarcze ktore podalem nie beda dobre?

na hamulcach nie warto oszczedzac, a roznice niewielkie w cenie. ale zyskujesz lepszymi parametrami sciernymi oraz tym ze nie beda piszczec...

tzn moga byc dobre, ale pytanie na jak dlugo i czy aby masz szczescie :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki H-CA

Takiej firmy nie znam, a czy przypadkiem to nie jest skrót: klocki HamulCA

Jeszcze raz napiszę rozglądaj się za uznanymi producentami: ATE, TRW-LUCAS, BREMBO, BOSCH

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateuszek

Dzieki za porade. W ogole nad napinaczem jest wystrzelony zolty pasek. Wlasnie sie dowiedzialem ze to oznacza, iz auto jest po kolizji. Dwoch mechanikow mowilo ze silnik jest bezkolizyjny a zawieszenie w bardzo dobrym stanie. Czy to oznacza, ze mam sie bac? :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole nad napinaczem jest wystrzelony zolty pasek.

Chodzi Ci pewnie o pomarańczowa wypustkę przy pasach bezpieczeństwa.

Wlasnie sie dowiedzialem ze to oznacza, iz auto jest po kolizji

prawdopodobnie tak,ale może ktoś nieumiejętnie majstrował przy elektryce i wywaliło mu napinacz(choć to mniej prawdopodobne)

Dwoch mechanikow mowilo ze silnik jest bezkolizyjny a zawieszenie w bardzo dobrym stanie. Czy to oznacza, ze mam sie bac? :urodziny:

Wręcz przeciwnie,zawieszenie dobre,a silnik bezkolizyjny to oznacza ze jak pasek rozrządu się zerwie lub przeskoczy to nie będziesz miał spustoszenia w silniku(pokrzywionych zaworów,walniętych tłoków i uszkodzonej głowicy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateuszek

Nikt nie zwrocil wczesniej na to uwagi. To samo co napisales, mowili mechanicy. Nie ma zadnych spawow, kola ustawione sa rowno... Wiec najzwyczajniej w swiecie to olac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnych spawow, kola ustawione sa rowno... Wiec najzwyczajniej w swiecie to olac?

Jeżeli wszystko jest ok.nie ma problemu z prowadzeniem samochodu lub z korozją,elementy są dobrze spasowane to nie ma co na szukać na silę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności