Skocz do zawartości

Astra G 1,6 16V i LPG - warto?


Gość piotraz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie, czy warto zakladac gaz do astry G 1,6 16V rok 98 przebieg 150 tys??Mam na mysli,czy zakladajac ze silnik jest w pelni sprawny, a "gazownik" dobry, warto sie pokusic o takie rozwiazanie w tym modelu silnika?. Ew. ma co zwracac uwage i jakie sa typowe niedomagania LPG w tych silnikach?Szukalem na forum,ale podobnego pytania nie widze;)

Moja astra pali teraz 10.5 l w miescie i to mnie nieco przeraza (wczesniej zima 9,5 ale to dla mojej kieszeni tez masakra), wiec pomyslalem o zalozeniu gazu.Auto nie sprawia problemow, oleju pali ok 0.15/1000 km.

Wiem,ze do gazu lepsze sa zdecydowanie 8V

 

Dzieki z gory za pomoc i zainteresowanie;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto zakladac gaz do astry G 1,6 16V rok 98 przebieg 150 tys??Mam na mysli,czy zakladajac ze silnik jest w pelni sprawny, a "gazownik" dobry, warto sie pokusic o takie rozwiazanie w tym modelu

silnika?

To zależy ile jeździsz i w jakim czasie wróci Ci się taka inwestycja.

A jak założysz instalacje u dobrego gazownika i nie spartoli roboty to nie powinieneś mieć z nią problemu.Więc przy większych rocznych przebiegach i odpowiednim zakładzie montującym LPG na pewno warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki daro!

Wlasnie sam sie zastanawiam czy sie oplaci,bo robie rocznie ok 15 tys. km.

Mam polecanego od kilku osob gazownika, ktorzy bardzo go chwala.Zakladam,ze autem pojezdze jeszcze pewnie min. 3-4 lata.Koszt instalacji sekwencji to 2.400 zl

W tej chwili wydaje rocznie na paliwo ok. 5.000 zl,wiec montaz LPG powinien zwrocic mi sie w rok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakladam,ze autem

pojezdze jeszcze pewnie min. 3-4 lata.Koszt instalacji sekwencji to 2.400 zl

W tej chwili wydaje rocznie na paliwo

ok. 5.000 zl,wiec montaz LPG powinien zwrocic mi sie w rok.

No widzisz i sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie,czy się opłaca czy nie :D

Licz ze rok z hakiem potrwa i instalacja zacznie już zarabiać na siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, oplacic sie oplaci,ale nastrayszyli mnie jakas obiegowa opinia,ze te silniki zle znosza LPG.Mam andzieje,ze zadnych cudow nie bedzie po montazu;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z16XEP – wprowadzony do produkcji w 2003r. silnik nie posiada hydraulicznej kompensacji luzu zaworowego i ten nie za bardzo się nadaje do LPG, a Ty masz inny silnik więc możesz śmiało zakładać gaz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc panowie!

Mam jeszcze pytanie, jaka instalacje polecacie?Slyszalem o Stag 4 lub stag 300.Te podobno niezle wspolpracuja z tymi silnikami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedzieć że mam taką samą astre ale z przebiegiem 89.000 na gazie załozonym w 2005r sekwencja chyba III-IVg. i działa doskonale w tym modelu samochodu. Moja wersja jest bardzo zadbana (sprowadzony) wiec nie mam żadnych kłopotów. Załóz sekwencje. Nie sugeruj sie cenami tylko technologią bo musisz dobrze wybrac bo samochód nie jest pierwszej młodości a bedzie to instalacja za ok 2000-2700zł. Mój pali ok 7-8l/100 banzyny a gazu gdzieś 8-10l +(pełna elektryka wyposażenia). Moge Ci w warszawie(jesli niedaleko) polecić paru a na pewno jednego-dwóch dobrych gazowników którzy dobrze dobiorą inst. i zrobią montaż. Tylko muszę uprzedzić aby pilnować filtrów gazowych, powietrza i kabinowy+liczy się stan silnika przed montażem (pożniej moą pojawić sie problemy i duży spadek mocy). Napisz jak się na coś zdecydujesz i wszelkiie szczegóły z ta akcją montażu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności