Skocz do zawartości

Astra G 1,6 16V i LPG - warto?


Gość piotraz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio zaczalem myslec o gazie w mojej Astrze G 1,6 16v rocznik 2001 przebieg 178tys. Mysle o sekwencji 3 generacji. Mam pytanie do wszystkich, ktorzy maja taka sama astre, jak wam sie sprawuje auto na gazie ? ile pali gazu, co trzeba wymieniac, traci na mocy auto? (slyszalem ze na mocy w ogole nie traci...a nawet WYDAJE sie byc mocniejszy - to prawda?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle o sekwencji 3 generacj

sekwencja to 4 generacja, a nie 3-cia.

slyszalem ze na mocy w ogole nie traci...a nawet WYDAJE sie byc mocniejszy - to prawda?)

pewnie gazownik ci tak powiedział :)

co do spalania gazu, to poczytaj sobie tematy w tym dziale a wiele sie dowiesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markol: generalnie to istotna dawkę w pigułce napisałem wcześniej nad twoim postem co do gazu. Zalezy od silnika i stanu ogólnego oraz od ewentualnej "ciężkiej nogi" kierowcy. Z tym gazem "że lepiej chodzi itd" na gazie to raczej wielka bajka bo gaz sam w sobie jest rzadszy więc musi być go więcej do spalenia a moc z natury przy jeździe na gazie jest utracona od kilku do kilkunastu procent (poza tym to jest ASTRA gdzie nie bedzie zastosowana najnowocześniejsza technika) wiec nie dawaj wiary bajkom "najlepszych" gazowników. Ja mam dokłądnie taki model jak piszez i chodzi gładko itd ale na benzynie troche zwinniej się porusza. Odwiedź kilku gazowników i popytaj. Dowiedz się jak najwięcej i przemyśl temat. Rozsądek i wiedza a nie plotki i wiara w ludzi oraz marketing.

P.S.

Daj znać "PO" co zainstalowałeś i jak CI się jeździ.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie superwow, no to teraz musze sie powaznie zastanowic, ogolnie to z moca to powiedzial mi kolega, ktory w swojej bmw zalozyl sekwencje gazu (oraz plotki innych kolegow gazownikow), jeszcze nie bylem u zadnego gazownika. Musze mocno przemyslec nad tym w ile mi sie zwroci, miesiecznie srednio robie lekko ponad 800km (to nie duzo) , ale patrzac na to ze auta nie chce zmieniac przez hmmm 4-5 lat...to zwroci mi sie i tak... ciezka decyzja. dzieki raz jeszcze, jesli zaloze (czerwiec / lipiec ) to napisze co i jak. Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dawidoof3000

Witam!

 

Ja mam Astre G 1.6 16v rocznik 1999 przebieg 102tysie ( udokumentowane ) :)w styczniu zamontowalem instalacje STAG-a i zrobiłem juz na niej 6tys. Powiem tak, sprawuje sie swietnie. Spalanie na trasie zeszło mi nawet do 7.7litra gazu na 100. Tylko ze, zaczeła mi ostatnio szarpac przy duzym obciazeniu czyli jechanie pod gorke z kompletem ludzi ( piaty bieg 80km/h ) nie wiem dlaczego. Byłem u tego co montował mi instalacje i stwierdził ze był gaz słabej jakosci;/ ( tankowanie na LOTOS-ie, BP ) tylko ze to szarpanie było sporadyczne, jak jest zimny to tego nie ma. Swiece nowe, cewka nowa, filtr paliwa wymieniony, wiec nie wiem... Ale mowie co mnie spotkało i dziele sie Tym z WAMI :)

 

POZDRAWIAM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności