Skocz do zawartości

komputer


Gość extron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów ,jestem pierwszy raz na forum,przegłądałem posty i nie znalazłem podobnego problemu ,a mianowicie interesuje mnie co jest odpowiedzialne za wskazywanie na komputerze ilości spalanego paliwa(spalanie średnie ),nie spalanie w danym momencie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale nie rozumiem co masz na mysli formuluja pytanie w ten sposob...

 

generalnie, srednie spalanie to suma zuzytego paliwa dzielona prze kilometry przejechane

 

zuzyte paliwo oblicza sie z czasu otwarcia trysku (parametry wtrysku sa zapisane dla kazdego wtryskiwacza) a kilometry z piasty abs, zdaje sie lewe przednie kolo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi mi o to,że komputer bardzo miesza w spalaniu średnim, wyświetla mi spalanie np.10,5;12,1;15 i tak w kółko,na postoju wyświetla np.12,1i wzrasta.Co może być tego przyczyną,a do tej pory pokazywał 7,6 i stało, dodam ,że auto nie straciło na mocy i nie kopci i nie przybywa oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodow moze byc wiele,

prawde powie ci jedynie diagnostyka... jakies bledy, jakis reset kompa, jakies kasowanie wskazan, odpiecie akku?

moze to byc wtrysk, przeplywka, nieszczelnosc, wadliwy czujnik, itp...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli na pełnym baku wciaz przejezdzasz satysfakcjonujaca Ciebie ilosc kilometrow to sie nie przejmuj co pokazuje.Średnie spalanie to jest zaleznosc predkosci,obciazenia i czasu.Wiec moze być rozna.Oczywiscie powinna byc taka sama na biegu jałowym ale przeciez nie stoisz na "luzie"pół" dnia wiec nie ma co sie martwic i wydawac kase na darmo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u gościa który zajmuje się elektromechaniką, podpiął pod kompa i nie pokazało żadnych błędów zaczął grzebać aż w końcu się poddał i teraz nie wiem co robić:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpiął pod kompa i nie pokazało żadnych błędów

bo tu nie chodzi o zwykle podpiecie - a o przejechanie sie z fejsem przez jakis czas, i odczyt parametrow live. pozniejsza ich analiza moze byc podstawa do diagnozy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.Troche czasu minęło bo jeździłem do wielu speców i każdy rozkłada ręce .Jeden podpiął kompa troche z nim pojeździłem i nic,wszystko w normie .Obecnie komputer pokazuje 9,3 l. a po tankowaniu do pełna wyszło 10 l. (samo miasto).Czy jakbym wymienił same wtryski to coś to pomoże (nie będzie się to gryzło tzn. nowe wtryski stara pompa)?Jeszcze jedno jezdze 7 miesięcy z padniętymi świecami (chyba 2 szt.) czy to może ma wpływ na duże spalanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisano juz o tym ze komputer pokladowy to tylko zabawka

nie ma co patrzec na jego wskazania

ja w bialasie m ialem juz do przejechania 0 a zrobielem 30 kmow niby na pustym baku w omedze mialem niby paliwa na 50 kmow a silnik przestal pracowac

 

roznica 0,7 litra to pikus

nie poatrz na to tylko na wlasne wyliczenia z tankowania

 

10 litrow po miescie z silnika 2,2 DTI do tego zafira

to raczej norma jak sie go wykorzystuje w pelni

a nie jezdzi jak emeryt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie ze sie podepne pod temat z innym pytaniem zeby nowego nie zakladac.Otoz "mrugala" mi kontrolka check engine.Wiadomo ze zapisalo sie na desce rozdzielczej,czyli po przekreceniu kluczyka do pozycji pierwszej ona nie zgasnie dopoki sie nie wykasuje bledu.Mianowicie usterke naprawiono ale nie był podłaczony pod komputer.Po dwuch tygodniach od naprawy normalnie gasnie z tablicy bez wykasowywania błedu.Jak to mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności