Skocz do zawartości

Zapalająca sie lampa Chech engine


Gość lukaszek016

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukaszek016

Witam. Od dawna zapala mi się lampka check engine. Nie wiem z jakiego powodu. Ostatnio tutaj pisałem o problemach z oplem, okazało się, że wałek rozrządu pękł na trzy części, zerwał się wałek rozrządu i do wymiany był wtryskiwacz. No i przez pewien czas nie zapalała się. Myślałem, że to przez ten wtryskiwacz. Ale ostatnio znów się zapaliła. Nie pali się ona jednak cały czas tylko czasami się zapala i świeci do momentu zgaszenia silnika. Nigdy nie mogłem sprawdzić co jest, bo gdy podłączałem komputer to nie chciała się zapalić... Np. ostatnio była taka sytuacja, że jechałem po kolegę 20 km ode mnie i jak wracałem od niego to się paliła, a później jak go odwoziłem to wogóle się nie zapaliła. Nie wiem co to może być... Proszę o pomoc i jakiś propozycje. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciej2482

Witam

Mam identyczny problem tylko, że w Combo 1,3 CDTI 2006r.

Po kilku minutach po odpaleniu zapala mi sie kontrolka check. Zapala sie tylko gdy silnik jest już nagrzany i troche sie go przygazuje (tzn wieksze obroty niz na luzie). Po zgaszeniu silnika gaśnie, przy ponownym uruchomieniu zapala sie też po jakimś czasie. I tak w kółko od kilku dni. A stało sie tak dopiero po dotankowaniu za 10zł ropy na Carrefourze.

Silnik chodzi ok, żadnego spadku mocy nie ma, odpala bez problemu, spadku oleju nie ma, paliwa wiecej nie bierze.

Jedyne co to zauważyłem drobną różnice w temperaturze - jest nieco niższa niż zawsze. Dochodzi do jakichś 74st, a normalnie zawsze było w granicach 80st ; nawet przy mrozach -15, a temperatura powietrza na zewnatrz jest juz powyzej 10st C. Nie wiem czy to może miec jakiś związek.

 

Czy ktoś z doświadczenia wie co może być tego przyczyną?

Denerwująca jest ta kontrolka. Próba sprawdzenia błedu metodą gaz+hamulec+zapłon nic nie wykazuje.

Obawiam sie też że i podłączenie pod kompa moze nic nie wykazać, bo z tego co sie orientuje to komputer podłącza sie na zapłonie, a kontrolka zapala sie dopiero po jakims czasie od odpalenia.

Ile mniej wiecej kosztuje podłączenie auta do komputera? Bo narazie w jednym punkcie chcieli 50zł :beer::wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukaszek016

No mi właśnie tak samo się to zapala. Tylko, że nie zawsze, ale prawie cały czas. A diagnostyka też coś nie działa u mnie. Metoda gaz+hamulec wogóle nie działa, a kupiłem skaner OBD2 za 300zł to też się połączyć nie chce, a ze starą Vectrą połączył się, chociaż Corsa z 2005 roku i numer silnika jest obsługiwany. Powiedzieli mi, że na ktorymś pinie ma być napięcie minimum 6V, a było ledwo ponad 2V, więc nie idzie jak sprawdzić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku minutach po odpaleniu zapala mi sie kontrolka check. Zapala sie tylko gdy silnik jest już nagrzany i troche sie go przygazuje (tzn wieksze obroty niz na luzie).

sprawdz egr...

metoda gaz hamulec moze u ciebie nei dzialac, a na komputerze moze wyjsc blad. w razie czego zawsze mozesz z mechanikiem i podpietym fejsem sie przejechac i sprawdzic parametry live...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie w tym silniku jest egr?

 

Łukaszek daj znać gdybyś predzej wiedział co to.

witam

kolego EGR jest połączony srebrnymi rurkami i wężami z termostatem ,(dół srebrny z czarnym elektrozaworem), a 50zł. to nie dużo bo biorą od 100 do 200zł. jak chcesz to mogę dać namiar na chłopaków co mają pojęcie o silniku 1.3cdti i też biorą 50zł. za podłączenie z wykasowaniem błędów, jak by co to na PW.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr w 1.3 jest obok filtra paliwa, jest widoczny czarny trzpień z wtyczką i poniżej srebrna obudowa...

A metoda gaz hamulec w silniku 1,3 właśnie nie działa, bo u mnie w cc jest tak samo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukaszek016

Tzn. to, że egr jest to ja wiem. Tylko czy to może być przyczyną tej zapalającej się lampki? I jak sprawdzić czy to właśnie nie działa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności