Skocz do zawartości

X17DTL - dane techniczne


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo komuś chce się kupić taki samochodzik. A komis chętnie weźmie ale stracę więcej niż bym dołożył. Auto mi się podoba i zastanawiam się nad chipem. Tylko muszę znaleźć silnik.

 

A moja frustracja jest ogromna. Zaraz jadę wstawić strumienicę. Napisze o efektach.

 

a może swapik na 2.0 dth? pewnie będzie się to bardziej opłacało niż sprzedaż i szukanie nowej furki. A nie wiem czy ktoś będzie chciał chipować taki wynalazek-nawet 2.0dth niektóre firmy spisują na straty i nie chcą się z nim bawić :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefdeath, sam zakup dobrego silnika bez osprzętu to jakieś 1500 zł....a do tego turbo...od groma czujników i zaworów....cała "zawieszenie" nowego silnika....komputerysterowniki itd.Wątpię że się zmieści w 3 tyś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

sluchajcie mam od poniedzialku x17dti i nie wie mczemu tak narzekacie, samochod po miesicie niezle sie zbiera az mi sienichce wierzyc ze to 18 s. do setki bo mialem tipo 1,4 i ono napewno gorzej jezdzilo , pozatym wielokrotie slyszalem ze jest to bez awaryjny silnik, a o 2.0 ze skarbonka bez dna......

cos za cos bylo trzeba kupic sobie audi 1,8t i byłby problem z głowy...dobrze przeczytałem ze mial przejechane 135 tys . ta twoja asterka ?

 

 

racjonalnie myslac jaki diesel ma przejechane 135 tys po 10 latach ......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdy miałem astre F 1.7d<58 koni> i 20 s do 100kmh to domyślam się jak się czujesz:)

Moj 55KM 1.6 ma 16-17sekund choc demonem predkosci to on nie jest ;)

 

Ten silnik dalej się opiera na isuzu :)Nie było niemieckich 1.7TD bo opel swojego czasu podpisał umowę z isuzu i z bmw o turbo dizle....a Niemieckie dizle to 1.7D2.0DI2.0DTI2.2DTI

a x17dtl to nie niemiecki silnik opla? Dtl to przeciez rozwiercony 1.6D do 1.7 a pozniej dodana turbina. Do mojego 1.6D pasuja kolektory ssace i wydechowe jak ulal :? Silnik isuzu to zupelnie inna konstrukcja.

 

[ Dodano: Pią Kwi 25, 2008 17:09 ]

135 tys po 10 latach ......

Moj ma 144kkm po 22 latach. Uwierzysz? :D Wiem, ze w 92roku mial przejechane 98kkm bo to byl ostatni wpis w ksiazce serwisowej, potem ponoc stal pod chmurka z 7 lat i nikt nim nie jezdzil (to nie dobrze dla silnika jak i dla blacharki, akurat byl malowany przez to, ze stal).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia ksiazek serwisowych i licznikow itd to kwestia 100 - 200 zł i masz udokumentowany przebieg jaki chcesz

 

kwestia tego czy wiarygodny jest sprzedawca

 

ja kupilem 10 letniego i podobno ma 182 tys. z czego na liczniku jest 211 ale ma 182 bo byl wymieniany licznik bo padly zegary i gosc kupil uzywany na allegro

 

ja zanim kupil swojego to prawie 2 godziny siedzial w warsztacie i byl sprawdzany i nie bardzo było sie do czego doczepic , byl sprawdzany lakier zawieszenie czy byl bity itd itd plus do tego diagnoza komputerem , zaplacilem ale mialem pewnosc ze nie kupuje czegos co mi sie rozleci zaraz, co prawda wiadomo 100% nigdy nie ma ale jes tto zawsze cos. poki co jestem zadowolony zobaczymy jak w trasie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam od poniedzialku x17dti i nie wie mczemu tak narzekacie, samochod po miesicie niezle sie zbiera az mi sienichce wierzyc ze to 18 s. do setki bo mialem tipo 1,4 i ono napewno gorzej jezdzilo , pozatym wielokrotie slyszalem ze jest to bez awaryjny silnik, a o 2.0 ze skarbonka bez dna......

cos za cos bylo trzeba kupic sobie audi 1,8t i byłby problem z głowy...dobrze przeczytałem ze mial przejechane 135 tys . ta twoja asterka ?

 

 

racjonalnie myslac jaki diesel ma przejechane 135 tys po 10 latach ......

Z którego roku masz to autko, może masz 17DTI a nie 17DTL. Ludzie często nie wiedzą co mają. W 17DTL na pokrywie zaworow powinno pisać DIESEL. Przyspieszenie zmierzyłeś jakie masz do setki? powinno być trochę lepiej jak 18s.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra bo juz sie troche myle w tych oznaczeniach sprawdze na masce rano jutro i tyle:)

 

 

hmmm wydaje mi sie ze mam 1,7 DTI

 

68 KM 50KW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności