Skocz do zawartości

FSB


Gość zibi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ma ktoś pomysl,dlaczego za każdym uruchomieniem kompa jest inna szyna FSB i zamiast 2,66GHz mam różnie od 2,0 do 2,66,a szyna od 470 do normalnej 533.

Czy reklamować procesor? Nie bardzo mi się chce,bo to oznacza czekanie,a na zastępczy nie mam co liczyć :twisted:

Może to coś innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dziwne a gdzie sprawdzasz taktowanie FSB??

Zazwyczaj częstotliwość tej magistrali ustawia się na stałe w bios, albo jakimś programem d podkręcania procka.

No chyba ze masz jakiegoś laptopa albo program w do oszczędzania energii i on zmienia taktowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina procka, raczej szalejacej plyty glownej, ewentualnie spapranego biosu. Masz ostatnia wersje bios'a? Moze warto zrobic upgrade, teraz nie jest to juz takie trudne bo nawet spod windy da rade :]

PS> Podaj model plyty glownej i wersje aktualna biosu, w razie czego polecam programik Everest, dostepny w wersi testowej tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina płyty!

Można by zrobić upgrade Biosu ale jeśli nic nie było kombinowane to bios powinien być OK.

A jak płyta podała to raczej upgrade nie pomoże.

No i zawsze istnieje to niebezpieczeństwo że coś nie wypali i jest problem. Najlepiej mieć UPS'a bo jak będzie zanik napięcia podczas wgrywania biosy to ZONK!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wrzuć w BIOSie opcję Defult Settings (Ustawienia Domyślne), zapisz i sprawdź co się będzie diziało.

 

Przy okazji: notebook czy stacjonarny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wrzuć w BIOSie opcję Defult Settings

To nie pomaga.

Mam blaszaka,nie laptopa.

Dziwne a gdzie sprawdzasz taktowanie FSB??

I w Biosie i na Mój komputer pokazuje to samo.

Jak programem ATI Booster podkręcę,to się wyłącza komp i po ponownym uruchomieniu jest znowu 2,0GHz.

Płytę mam Asus P5RD1V.Bios jest jakiś 2-letni typ 0707..Można go uaktualnić z tej strony http://www.esupport.com/global/ ,ale nie wiem jak żeby nie spaprać i czy coś to pomoże.

Oczywiście tego się nie dowiem,ale może być tak,że mój synuś przypadkiem kopnął kompa,bo ma zwyczaj trzymania nóg na biurku i wstrząs coś skopał.Kiedyś tak miałem,wtedy zjarała się jedna kostka pamięci.

 

Jakby kto pytał,to baterię też zmieniłem.

Gadałem dziś z gościem od którego biorę zawsze klamoty i stwierdził,że procek się przegrzał.Oczywiście można reklamować,ale jak już pisałem jeśli to nic nie da ,bo stwierdzą winę użytkownika,to szkoda na to czasu,bo poza tym komp chodzi stabilnie.

 

Uruchomiłem przed chwilą kompa i w Biosie było 2,66MHz,a w Everest jest tak:

Procesor FSB 100.0 MHz (oryginalny: 133 MHz)

Pokazuje mi ,że mam procek 2,0,czyli FSB się zmieniło,jak zrobić 133?

 

Jeszcze jedno:od czasu tego problemu zanim wskoczy Windows muszę wcisnąć F1,bo jest taki komunikat:

Pri Master Hard Disk S.M.A.R.T Status Bad.Backup und Replace.Pres F1 to Resume.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pri Master Hard Disk S.M.A.R.T Status Bad.Backup und Replace.Pres F1 to Resume.

No i masz przyczyne, SMART pokazuje ze dysk Ci pada :]

Zawsze mozesz wylaczyc SMART'a w biosie - ustaw na Disabled.

 

PS> Właśnie sprawdziłem i bios masz stary jak swiat...

Na stronce asusa jest wersja P5RD1-V-ASUS-1006.004

Znasz troche komendy DOS? JEzeli tak to warto uaktualic go do tej wersji i dopiero kminic dalej ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzECHO, dzięki,zacznę od dysku,bo i tak zamierzałem zmienić,a co do Biosu,to kumpel bardziej kumaty ode mnie coś zaradzi.Tylko zastanawiam się co ma dysk do taktowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności