Skocz do zawartości

FSB


Gość zibi

Rekomendowane odpowiedzi

warto rzucić okiem na zasilacz

prawie nówka

Wyłączyłem SMART i już Windows uruchamia się sam,ale nadal procek ma 2,0 chodzi z taktowaniem 100*20,a nie jak powinien 133*20.Tylko taki problem pozostał.Nie wiem jak można to przestawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A może to sprawa pamięci może ona jest walnięta.

Można by też było zainstalować jakiś programik który mierzy wszystkie napięcia i temperatury Typu PCProbe (Do płyt Asusa).

Warto by było zapuścić taki programik do sprawdzania poprawności działania wszystkich modułów: pamięci, płyty, procka.

 

Taktowanie magistrali zmieniasz w BIOS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PCProbe (Do płyt Asusa).

Mam takowy i sprawdzę

 

Sprawdziłem i jest wsio w normie.

W poprzednim kompie mogłem zmieniać taktowanie ze 100 na 133,ale w tym nie ma w Biosie takiej opcji,albo jej nie mogę znależć.

Raz jak było FSB 470,to kumpel kombinacją klawiszy (nie chcial mi powiedzieć jaką) próbował podnieść,ale można było tylko zmniejszyć.

Jeszcze jakaś podpowiedż,czy mam oddać na gwarancję?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jak było FSB 470,to kumpel kombinacją klawiszy (nie chcial mi powiedzieć jaką) próbował podnieść,ale można było tylko zmniejszyć.

 

W niektórych biosach po prostu część opcji jest zabezpieczona przed zmianą dodatkową kombinacją klawiszy ale nie pamiętam jakich. Powinno zresztą to pisać w samym biosie albo w instrukcji do płyty i też jest tam jak zmienić taktowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp poszedł do naprawy. ;/

Diagnoza: płyta i dodatkowo dysk szwankuje.

Jakby uznali reklamację,to i tak już nie ma w obiegu tego sprzętu,więc może lepsza płyta i procek się trafi. :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze zgrales wazniejsze dane na plytki lub drugi dysk...

Oby potraktowali Cie laskawie i wymienili bebechy na cos konkretnego :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tym różnie bywa - czasem producent ma "na stanie" trochę starszego sprzętu właśnie w związku z gwarancją. Zresztą jak myślicie dlaczego można na allegro kupić nowe płyty główne w dwa lata od zaprzestania produkcji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

GrzECHO, po 5,czy 6 tygodniach odebrałem płyte po wymianie biosu,czyli nici z nowego sprzętu.Stwierdzili winę w niestabilnym napięciu w sieci i zalecili UPS-a.Po zamianie płyty,procka i wentylatora komp się nie chciał uruchamiac.Po kilku dniach kombinacji przez 2 komputerowców ten drugi stwierdził,że dziwnie się zachowuje zasilacz.W innym kompie działa prawidlowo ,w moim nie.Po zamianie zasilaczy mój komp chodzi dobrze i ten drugi też.

Niestety,ale musze pilnie pomyślec nad wymianą dysku,bo ten ledwo zipie.

Ogólnie straciłem stówę i jest jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności