Skocz do zawartości

Zablokowane kolo


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

 

Ostatnio wjechalam na recznym do garazu i byl to ostatni raz jak jechalam tym autem.....bo od tej pory jedno kolo w ogole nie chce sie krecic:(

 

No i co z takim fantem zrobic, udalo mi sie wyjechac z garazu ale to jedno kolo bylo po prostu pchane. Potem juz koszmar, wole nie myslec ile gumy spalilam z nowiutkich zimowek...

 

Mechanik mowil mi ze to niby normalne jak sie zostawi auto na recznym w zimie, bo jakies przewody zamarzaja...mowil tez ze mial ostatnio taki sam przypadek ale udalo sie jakos ten zacisniety hamulec rozjezdzic. Mi sie nie udalo, wiec czekam, ale powoli konczy mi sie cierpliwosc.

 

Co to moze byc i co mozna jeszcze zrobic / sprawdzic na miejscu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już taki problem był chyba omawiany, ale najlepiej wprowadz auto do garażu zapewnij mu dodatnią temperature w garażu i następnego dnia powinno być okej.

 

Miałem podobną sytuację, przyjechał klient na moją asterkę, zaciągnął reczny bo chciał zobaczyc czy chodzi i klocki przymarzły, aczkolwiek troche popalilem sprzęgła wyjechałem i rozjezdziłem, ale wywalilo mi ABS-y

 

Także lepiej do garażu, niech będzie dodatnia temperatura - powinno pomóc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie rozumiem po co zaciągać ręczny w garażu?? !!!

 

ja zaciągam jedynie jak parkuję na jakimś wzniesieniu i tyle....po co sobie samemu problemów szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zauważyłam że sporo instruktorów nauki jazdy uczy kursantów zaciągać hamulec ręczny,nie tylko na wzniesieniach(co jest akurat zrozumiałe),ale wszędzie,nawet na równym terenie ,a ludzie pózniej uczą się takich niezbyt mądrych nawyków i zapominają o mrozie !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A ja reczny zaciagam zawsze!Bez wzgledu czy pod gorke czy z gorki.Czy lato czy zima.Ale jeszcze nigdy klopotow z zamarznietnym hamulcem nie mialem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że są różne nauki jazdy, kiedyś sam miałem być instruktorem ale pensja mnie przeraziła.

 

Aczkolwiek swoim uczniom mówiłbym tak :

 

Gdy mamy doczynienia w letnich temperaturach owszem ręczny wskazany, ale gdy zima jest są minusowe temperatury proponowałbym zostawiać samochód na biegu. I tak uczą również w naukach jazdy tylko ze tam mowa o górkach jest.

 

Anetko proponuje zostawiać samochód jeszcze na biegu a jak się ociepli przerzucic się na ręczny. Ja swojego Astro-lotka zawsze na biegu zostawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mnie uczyli, żeby w zimie nie zaciągać, przy ruszaniu na wzniesieniach zaciągać itd.

A na egzaminie dostałem pochwałę za to, że przy wyjeździe z parkingu pod górkę ruszyłem bez ręcznego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wydawalo mi sie zeby pomuc w odblokowaniu a nie czy sie zaciagaczy nie.Reczny sie powinno zaciagaz zawsze po zatrzymaniu bo poto onjest nie uzywany codziennie sie psuje i blokuje.A odblokowac mozna duzym mlotkiem(mocne udezenia)albo rozebrac !!! ale mlotek powinien pomuc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

MAJA_kula:

Po pierwsze używaj słownika, po drugie czytaj co sam napisałeś, bo czasem nie można zrozumieć o co ci chodzi - składnia, spacje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności