Skocz do zawartości

Xeonony w Merivie


Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie spryskiwacze i czy światła mają "samopoziomowanie

jesli sa xenonny to musza byc i spryski i samopoziomowanie, jesli nie to sa nielegalne samorobki... no chyba ze auto ponaprawowe niskobudzetowo pod sprzedaz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość micek1968

Czy macie spryskiwacze i czy światła mają "samopoziomowanie

jesli sa xenonny to musza byc i spryski i samopoziomowanie, jesli nie to sa nielegalne samorobki... no chyba ze auto ponaprawowe niskobudzetowo pod sprzedaz

czy oryginalne lampy merivowskie pod xenony mają samopoziomowanie? czy to jest wbudowane w klosz czy jakoś dodatkowo na zewnątrz klosza (można to jakoś zobaczyć)?

jak one powinny wyglądać... kupiłem wczoraj Merivkę i ma podobno wymienione klosze na oryginalne xenonowe.. tylko że jak patrzę na naklejkę na kloszu to chyba nic tam nie ma o xenonach ... są jakieś oznaczenia H7, 5W5 (typy żarówek jak sądzę)... Lampy są soczewkowe... Może na fotce coś będzie widać

http://micek1968.republika.pl/meriva.jpg

czy spryskiwacze muszą być jakieś specjalne czy wystarczy zamontować normalne jak do szyb tylko na zderzaku żeby pryskały na lampę i podpiąć je pod spryskiwacz szyb lub jakąć dodatkową pompkę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to są to na 100% xenony. Sprawdź z tyły na lampie (a dokładniej na przetwornicy) czy jest zółta trójkątna naklejka z piorunem ostrzegająca o wysokim napięciu.

 

Spryskiwacze powinny być wysokociśnieniowe - takie są w oryginale.

Jeśli chcesz dołożyć inne to pewnie że możesz ale przydał by się większy zbiorniczek na płyn z osobną pompką.

 

Jeśli chodzi o samopoziomowanie to sprawa chyba będzie bardziej złożona gdyż trzeba dołożyć czujnik który odpowiada za poziomowanie reflektorów w zależności od obciążenia pojazdu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

czy oryginalne lampy merivowskie pod xenony mają samopoziomowanie? czy to jest wbudowane w klosz czy jakoś dodatkowo na zewnątrz klosza (można to jakoś zobaczyć)?

Kicaj już ci napisał ze musza być samo poziomowane i spryskiwacze.U ciebie są lampy soczewkowe na żarówkę H7.Wszystkie fabryczne auta wyposażone w ksenony posiadają system samo poziomowania i spryskiwacze lamp.Można również dokupić cały zestaw do świateł ksenonowych.W Twoim przypadku koleś poszedł na łatwiznę i zrobił wiejski tuning za parę zeta.System samopoziomujący reflektory jest zamontowany na przednim prawym wahaczu oraz lewym tylnym.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soczewkowe:

http://www.allegro.pl/item983604078_meriva_soczewki_lewa_i_prawa.html

 

Xenony:

http://www.allegro.pl/item958719699_opel_meriva_lampa_lewa_i_prawa_xenon_kompletny.html

 

Jak dla mnie to u micka siedzą te drugie czyli xenony. No chyba że ktoś wioche odstawił i jakieś podróby zamontował po dzwonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość micek1968

Sprawdziłęm na na kloszu jest naklejka z piorunem i mam takie reflektory jak w drugim linku który podał Kuchar... :wesoly:

 

Jeśli chodzi o samopoziomowanie to sprawa chyba będzie bardziej złożona gdyż trzeba dołożyć czujnik który odpowiada za poziomowanie reflektorów w zależności od obciążenia pojazdu.

Reflektory gość wymienił ale chyba poziomowania to nie ma (w sumie to nie wiem,, jak żona wróci z fabryki to zerknę... ciekawe czy to widać gdzieś pod spodem)...

A jak się będą czepiać to spóbuję samemu to zamontować.. coś takiego znalazłem

http://www.xenonowe.pl/index.php?MENU=oferta&id=78

i spryski

http://www.xenonowe.pl/index.php?MENU=oferta&id=15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

kupiłem wczoraj Merivkę i ma podobno wymienione klosze na oryginalne xenonowe.. tylko że jak patrzę na naklejkę na kloszu to chyba nic tam nie ma o xenonach ... są jakieś oznaczenia H7,

Ja odnioslem sie do tego zdania.Jezeli jest napis H7-to znaczy reflektor przystosowany do zarowki H7.

Jak dla mnie to u micka siedzą te drugie czyli xenony. No chyba że ktoś wioche odstawił i jakieś podróby zamontował po dzwonie.

Faktycznie po zdjęciach widać na ksenony,tylko pytanie co z tym oznaczeniem H7?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość micek1968

Nie znam się na oznaczeniach ale na kloszu jest na 100% napis H7 i 5W5... z tego co się dziś dowiedziałem reklektory są oryginalnymi które Meriva była wyposażana w xenony... na obudowie jest jeszcze symbol DC co symbolizuje że xenonami są tylko światła mijania a długie są normalne (H7?)

dowiedziałem się też na 100% że nie ma poziomowania (no i sprysków - to widać gołym okiem)...

Pytanie teraz do znawców... te poziomowanie to rozumiem podłącza się do reflektorów tam gdzie jest podłączane zasilanie od żarówek itp... Jak mi przeglądu nie przejdzie to się pobawię i podłączę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na obudowie jest jeszcze symbol DC co symbolizuje że xenonami są tylko światła mijania a długie są normalne (H7?)...

No i prawidłowo. W innym wypadku musiał byś mieć zamontowane reflektroy bixenonowe. Wtedy i mijania i długie są na żarnikach xenonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności