Skocz do zawartości

wyciek ropy podczas odpalania


Gość sebekopel

Rekomendowane odpowiedzi

przede wszystkim witam forumowiczów, jest to moj pierwszy post na forum Opla

 

otoz, post moj dotyczy tego, iz w moim Movano 2.8 dti, podczas odpalania, zauwazylem ze pojawia sie mały wyciek ropy, gdzies z okolicy potencjometru gazu, tam przy przepustnicy w komorze silnika

 

czy ktos wie co moze powodowac ten wyciek? zaden wezyk raczej nie bo wszystkie szczelne, prosze o pomoc, z gory dzeki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szefie jutro wrzuce fotke po pracy

 

[ Dodano: Czw Kwi 15, 2010 21:28 ]

http://img227.imageshack.us/i/1ss.jpg/

 

http://img227.imageshack.us/i/1ss.jpg/

 

witam wrzucilem zdjecie, wiem ze troche malo widoczne ale nie dalo rady lepszego, no wiec najbardziej mokre meijsce to ta srubka jakby, zaznaczona strzalka, a ogolnie zamoczone jest to co w kółku, zdjecie jest zrobione z dołu silnika, powyzej tej srubki juz nie widac zeby bylo bardzo mokro, mysle ze jest to chyba czesc pompy? bo widac z lewej strony wtryski chyba, i ta czesc zaznaczona w kolku to wlasnie jest czesc ogolu pompy tk mi sie wydaje

 

aha tam gdzie ta srubka jest to powyzej jest cos ze sprezynka, jakby ciegna jakies, a powyzej ciegna jest juz przpeustnica od linki gazu

 

z gory dziekuje za pomoc skad to cieknie i jak to naprawic,

dodam jak wczesnie, ze wycioek nastepuje tylko w chwili uruchamiania silnika, w czasie jazdy i jak stoti to nic nie kapie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu właściwie nic nie widać

Nie pamiętam czy nie ma w tej lokalizacji czasem przykręconej dźwigni przyśpieszacza (automatycznego ssania), a chyba na to wygląda

Jeśli puszcza pod nią to pompiarz chyba Cię ratuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm no ze zdjeciem sie nie popisalem fakt

ale telefonem robilem bo nie mam aparatu

 

mozliwe ze cos ssanie ma z tym wspolnego, bo moze ejst tak ze jest automatyczne, i przy rozruchu silnika podaje wiecej paliwa i dlatego wlasnie wtedy kapie, bo jest wieksza dawka

 

jak juz mowilem, kapie tylko podczas rozruchu, i to raczej zimnego silnika,

w czasie jazdy oraz postoju nic nie kapie, oraz jak jest rozgrzane auto to tez nie zauwazylem

 

mysle ze mozna tak spokojnie jezdzic z tym narazie?

 

mam taka dzwignie pod przelacnzikiem awaryjnych, ale raczej nie oryginalna jest, moze ktos wstawil, mozna ja wyciagnac albo wcisnac, ale nie wiem czy to ma jakis wplyw na te kapanie, bo jest ciagle wcisnieta

 

wiesz kolego moze jaki przelacnzik powinien byc w Movano albo masterze pod awaryjnymi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę takiego, choć nie mówię że w żadnych egz. nie było

 

Przyśpieszacz ssania masz przy pompie - to ta beczułka z wychodzącą z niego linką i przymocowaną do dźwigni, a z drugiej strony na śrubce przykręcony przewód

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem trochę Masterami. Obejrzałem przed chwilą kilka zdjęć kabiny i potwierdziło się iż pod włącznikiem świateł awaryjnych nie ma żadnego przycisku.

 

Dołączona grafika

 

Czy masz taki kokpit? A może źle zrozumiałem Twoje pytanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to patrząc od przodu auta, z ktorej strony pompy to ma wychodzic, z prawej czy z lewej od strony wyjsc wtyskiwaczy? jak jest linka gazu , to pod nia jest cos podobnego, ma taka sprezyne zwinieta i jest te ciegno czarne co widac je troche na zdjeciu, ale to sie nie porusza, moze to jest te ssanie?

 

jutro to sprawdze dokladnie, i postaram sie lepsze zdjecie zrobic tej okolicy z wyciekiem, moze cos rozpracujemy

 

powiem koledze zeby uruchomil auto a ja sie poloze pod i bede obserwoal czy wycieknie cos i skad dokladnie

 

[ Dodano: Czw Kwi 15, 2010 23:11 ]

besiek to jest juz nowszy Movano, moj jest jeszcze poprzedniej generacji i mam inny kokpit, sa 3 przyciski okragle pod awaryjnymi, ale wlasnie nie pamietam do czego jest drugi guzior

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besiek, to jest nowsza deska

sebekopel, o tej beczułce przykręconej do blachy na 2 imbusy

i z plastikiem od tyłu - jest na nim sześciokąt na klucz bodaj 32 lub większy

Zdjęcie sobie obróć o 180° i będzie z prawej u góry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAROMV6 jutro to przepatrze w takim razie, bo tam gdzies napewno z tych okolic kapało, albo spod te srubki co jest speyznka zaraz nad nia albo spod jakiejs uszczelki, mozliwe ze tam gdzie piszesz z tej beczulki

 

jutro znowu dam znak co i jak, dzieki i milej nocy, jesli ktos jeszzce ma pomysly to prosze pisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności