Skocz do zawartości

klima - nie rusza sprężarka


Gość pepek222

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Mam następujący problem - klima po nabiciu nie chciała działać tzn. po włączeniu zwiększały się obroty (sprężarka zaskakiwała) i momentalnie spadały do punktu wyjścia. To wyglądało jakby sprężarka nie mogła "zaskoczyć", było słychać elektromagnes. Oczywiście nie chłodziło.

 

Po kilku dniach ruszyło :drunk: miałem 2 tygodnie chłodku wszystko działało poprawnie. Dzisiaj znowu nie chce się włączyć :drunk: - takie same objawy jak wtedy - rusza na moment i nic. Instalacja jest nabita i pełna.

 

- czy to uszkodzenie sprężarki? Ktoś z Was spotkał się z takim problemem. Czy wymieniać, regenerować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie był błąd czujnika klimatyzacji - faktycznie czasami miga mi kontrolka układu chłodzenia (tak na ułamek sek). Mój mechanik mówi że przyczyną mogą być zaśniedziałe styki, po prostu coś nie łączy. W związku z tym mam pytanko:

 

- gdzie jest czujnik od temp. sterujący klimatyzacją

- gdzie dokładnie znajduje się kontrolka klimatyzacji? ponoć tam może nie łączyć masa i to należy przeczyścić. Czy do tego można się dobrać bez ściągania zderzaka?

 

proszę o wskazówki jak do tego się dobrać, mam climatronik jeżeli to coś zmienia w lokalizacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tom3ek

- gdzie dokładnie znajduje się kontrolka klimatyzacji? ponoć tam może nie łączyć masa i to należy przeczyścić. Czy do tego można się dobrać bez ściągania zderzaka?

jeśli chodzi Ci o czujnik to znajduje się on nad osuszaczem (jest wkręcony w górną część osuszacza), i raczej bez wprawy nie dojdziesz do niego bez zdjęcia zderzaka, co też nie jest skomplikowane (raptem kilka śrub)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość markol

Witam

 

Autko mam od pazdziernika, klima nie dzialala (gadka ze niby klima dzialala i przestala nagle dzialac ) , ok ida cieple dni wiec klime trzeba zrobic, mam pytanie , bo kiedy wlaczam przycisk klimatyzacji to sie NIC nie dzieje, obroty sa takie same, kompletnie nic :wesoly: (oprocz wlaczonego swiatelka na przycisku ) co moze byc problemem ? jak jest pusta to nie zalacza w ogole ? wystarczy nabic do pelna i bedzie dzialac ?:wesoly:

 

ps. bylem juz w jednym serwisie...na chlodnicy mam plame : > i ponoc jest do wymiany (350zl + nabicie + odgrzybianie = 700zl - troszke za duzo sobie moim zdaniem policzyli)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

(350zl + nabicie + odgrzybianie = 700zl - troszke za duzo sobie moim zdaniem policzyli)

To zależy od regionu, samo nabicie plus odgrzybianie to koszt około 200 zł.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności