Skocz do zawartości

katalizator, wycięcie ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Temat może dość kontrowersyjny, ale chciałbym znać waszą opinię.

 

Otóż zacząłem szukać przyczyn zamulenia mojej corsy. PO wmianie uszczelki pod głowicą, mam wrażenie że ma się kiepsko. Rozrząd sprawdzony, (nie jest przestawiony) świece nówki, kable również, błędów nie wywala, a ja nadal mam wrażenie, że daje mu w gaz, a on jakby po lodzie jechał. Wrażenie jest takie jakby mógł, tylko taki zamulony jest.

Po sprawdzeniu przez mechaników, zasugerowali, ze może katalizator się już zużył i może by go wyciąć w cholere.

 

Pytanie do Was, co o tym sądzicie? Jak wygląda kwestia przeglądów? (kat. jest chyba obowiązkowy)

Słyszałem, o jakiś strumiennicach, co to daje? MOże ktoś ma wyciętego i się może podzielić wrażeniami.

 

Dodam tylko że silnik to 1.2 x12sz, maszyna to to nie jest, ale poroku użytkowania się czuje pod nogą że coś jest nie tak...

 

Bede wdzięczny za każde info w mojej sprawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konrado666

Wiesz co ja w swojej corsie wyciałem katalizator i rzeczywiscie ją odmuliło, ale spalanie wzrosło o litr, takze nie polecam wycinanie kata i wstawianie samej rury, sam planuje kupić strumienice albo nowego kata bo litr wiecej przy spalaniu to zawsze litr wiecej. Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie nie chce wierzyc ze wyciecie kata powoduje wzrost zuzycia paliwa , skoro powoduje lepszy przeplyw spalin. jesli pali ci wiecej to sprawdz sonde/filtr powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu wstawiłem coś takiego :

http://www.allegro.pl/item985247970_tlumik_rura_kolektorowa_corsa_1_2_1_4_93_00.html

Na badaniach nie było problemu bo tłumik idealnie imituje kata ;)

Corsa stała się nieco żwawsza ale bez sensacji...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konrado666

cos mi sie nie chce wierzyc ze wyciecie kata powoduje wzrost zuzycia paliwa , skoro powoduje lepszy przeplyw spalin. jesli pali ci wiecej to sprawdz sonde/filtr powietrza.

sonda lambda jest nowka ;) aa żre wiecej bo komputer dostaje złe dane (dlatego ze nie mam kata) zła charakterystykę ma silnik krokowy przez co pobiera dużo powietrza, a im wiecej powietrza tym więcej paliwa, wiec żre więcej. Dokładnie 1 litr więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebiegu mam 210 tys. więc ja przy takim przebiegu też bym się zapchał... i to sugerują mechanicy.

 

Rozumiem ze większość jest ZA?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu wstawiłem coś takiego :

http://www.allegro.pl/item985247970_tlumik_rura_kolektorowa_corsa_1_2_1_4_93_00.html

Na badaniach nie było problemu bo tłumik idealnie imituje kata :lol:

Corsa stała się nieco żwawsza ale bez sensacji...

Każdy kto się chociaż trochę zna zobaczy nieoryginalną część i spawy. Nie masz co się cieszyć że oszukałeś diagnostę jak by chciał to zrobił by badanie emisji spalin. Przy wycięciu równie dobrze mogli Ci wspawać kawałek rury ale wstawili Ci tłumik przelotowy bo bez katalizatora samochód od razu zaczyna pracować głośniej, a tłumik przynajmniej w cześci hałas ten redukuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sonda lambda jest nowka :lol: aa żre wiecej bo komputer dostaje złe dane (dlatego ze nie mam kata) zła charakterystykę ma silnik krokowy przez co pobiera dużo powietrza, a im wiecej powietrza tym więcej paliwa, wiec żre więcej. Dokładnie 1 litr więcej.

Ciekawa teoria .Mógłbyś to jakoś bardziej rozwinąć ?

 

 

 

Każdy kto się chociaż trochę zna zobaczy nieoryginalną część i spawy. Nie masz co się cieszyć że oszukałeś diagnostę jak by chciał to zrobił by badanie emisji spalin. Przy wycięciu równie dobrze mogli Ci wspawać kawałek rury ale wstawili Ci tłumik przelotowy bo bez katalizatora samochód od razu zaczyna pracować głośniej, a tłumik przynajmniej w cześci hałas ten redukuje.

Mam się co cieszyć bo tłumik zdaje egzamin i bezproblemowo przeszedłem badanie techniczne.(wstawiłem go sam) :(

Diagnosta mógł wykonać analizę spalin ale tego nie zrobił .Pomyśl,może właśnie dlatego że nie zobaczył wspawanego kawałka rury w miejscu kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności