Skocz do zawartości

Przyciemnianie Szyb


Gość Rafał186

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

moje pytanie kieruję do osób które interesują się bądź robią w swoich astrach przyciemniane szyby.

ja mam właściwie dylemat taki iż moja astra ma nietypowy kolorek :mrgreen: i niestety nie wiem jaką folię dobrac do tego.

 

prosiłbym o wasze opinie a niżej wysyłam wam fotki

 

http://i41.tinypic.com/nzrc4g.jpg

http://i44.tinypic.com/207asgo.jpg

 

pozdrawiam serdecznie :urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bymsie wielenie zastanawial

tylko czarne

ojciec mailkeidys zielonego forda galaxy i tez mu sie uwidzialy zielone

nie dosc ze folia nigdy nie bedzie idealnei takasama jako kolor to z daleka i tka to wygladalo jak by byly czarne

a folia kolorowa przewaznie drozsza jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje chłopaki.

 

teraz już wiem co mam powiedziec osobie która będzie robic szyby ;)

 

myślę że 60% wystarczy... gdyż 75% to już będzie za duża "smoła"

 

jak wszystko będzie po "robocie" fotkę dam :(

 

pozdrawiam i dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kwiato1991

a mam pytanko. jaki jest max przyciemnienie szyb przednich ?czarna folia. ma moze ktos zdjecia z ladnie przyciemnionymi szybami8 w astrze f kombi pozdrawiam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanko. jaki jest max przyciemnienie szyb przednich ?czarna folia. ma moze ktos zdjecia z ladnie przyciemnionymi szybami8 w astrze f kombi pozdrawiam ;)

z tego co kojarzę to przednie możesz albo 20 albo 25%

 

lecz znalazłem takie coś

 

ROZPORZĄDZENIE MTiGM Z 1997 r. W SPRAWIE WPROWADZENIA OBOWIĄZKU STOSOWANIA POLSKICH NORM BRANŻOWYCH(Dz. U. 160 z póżniejszymi zmianami) BN-76/3626-07

"Kierowca auta osobowego musi ze swego miejsca mieć niczym nie ograniczone pole widzenia w obrębie kąta 180 stopni od 90 stopni z lewej strony przez przód do 90 stopni z prawej strony."

 

PRAWO O RUCHU DROGOWYM art.66 ust.1 pkt 5(Dz. U. nr 98 poz.602)

"Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany,wyposażony i utrzymany,aby korzystanie z niego zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe,wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania,hamowania,sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu."

 

REGULAMIN nr 46 EUROPEJSKIEJ KOMISJI GOSPODARCZEJ ONZ

Wymagane pola widzenia kierowcy: "Do przodu od miejsca kierowcy w promieniu 180 stopni i do tyłu w lusterka wsteczne i wymóg wyposażenia pojazdu w lusterko wsteczne po prawej stronie pojazdu, o ile lusterko wewnętrzne nie zapewnia dostatecznej widoczności do tyłu."

 

REGULAMIN nr 43 EUROPEJSKIEJ KOMISJI GOSPODARCZEJ ONZ

"Na szybach innych niż przednie i nie mające wpływu na pole widzenia kierowcy można stosować przyciemnienia o przepuszczalności światła mniejszej niż 70%."

Posiadamy atest i certyfikat Ministerstwa Transportu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem takie coś

... po polsku - przednia szyba min 75% przepuszczalności(astra ma już taka szybę zamontowaną), przednie boczne min 70 % przepuszczalności(tez fabrycznie montowane) ...

... z tyłu i tylne boczne możesz nawet zaspawać ...

jaki jest max przyciemnienie szyb przednich ?

... chyba nie zamierzasz na przednią szybę coś naklejać ;):(:) nawet zasłaniać nie wolno lub wieszać elementów pogarszających widoczność ... pozdro ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacper

Cierpliwości na pewno. Miałem okazje kilka razy przyglądać się jak to robią fachowcy.

Folie dopasowują z zewnętrznej strony, przycinając najpierw z grubsza nożyczkami a następnie ostrym nożykiem. Przed samym nałożeniem foli spryskują szybę i folie płynem do mycia szyb. A dalej idzie w ruch opalarka elektryczna w celu zmiękczenia foli oraz klin z gumy którym wyciskają pęcherze powietrza w raz z płynem.

Szczerze, to jednak powierzył bym chyba to zadanie specom gdyż widziałem też kilka szyb nie umiejętnie przyciemnionych które zamiast zdobić szpeciły tymi bąblami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności