Skocz do zawartości

Przyciemnianie Szyb


Gość Rafał186

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał186

Zależy :roll:

 

za oklejenie mojego auta zaśpiewali 500zł w sumie to nie dużo i profesjonalnie zrobione będzie.

 

osobiście kupiłem folie w sklepie motoryzacyjnym i oddaje samochód dla znajomego który tym się zajmuje sam :| za około 150zł zrobi więc różnica jest w kosztach, a w efektach to nie ma różnicy :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacper

a w efektach to nie ma różnicy :roll:

Postanowiłem sprawdzić sam czy będzie różnica i zakupiłem folie. :wesoly: Będę oklejał własnoręcznie. Może ktoś wie na co zwrócić szczególną uwagę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał186

Postanowiłem sprawdzić sam czy będzie różnica i zakupiłem folie. :/ Będę oklejał własnoręcznie. Może ktoś wie na co zwrócić szczególną uwagę ?

zacznij od bocznych szyb :) "drzwiowych" - najlepiej je wyjąc.

 

uwagę zwróc przy szybach tylnich bocznych na to abyś za dużo folii nie zostawił gdyż może się zaginac przy zamykaniu szyby... okolo 3-4mm ostrożnie wycinaj. tak samo i na dole.

tam to najlepiej dac więcej.

 

dobrze namocz szybę z płynem do naczyń i najlepiej nie plastikiem ściągac wodę tylko gumową packą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacper

może się zaginac przy zamykaniu

Z tym akurat nie ma problemu, gdyż szyby tylnych bocznych drzwi są tylko uchylne.

płynem do naczyń

Masz na myśli rozcieńczony płyn? Czy lepszy będzie płyn do mycia szyb ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał186

Masz na myśli rozcieńczony płyn? Czy lepszy będzie płyn do mycia szyb ?

mam na myśli pół na pół - woda + płyn do naczyń, takie jest moje zdanie i słyszałem od sporej ilości osób już takie połączenie.

 

co do płyn do mycia szyb to nie jestem pewien :/ możliwe że równie dobrze będzie działać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedybike

To ja się dołączę do tematu...

Ja dzisiaj oklejałem tył w mojej astrze i...... MASAKRA!

W szczególności tylna szyba, jak wiadomo jest ona lekko wygięta i problem murowany.

Kupiłem zwykłą folię, a nie takę termiczną.

Miałem problem na bokach szyby(góra + dół, i prawa i lewa strona szyby)

Za żadne skarby, nie mogłem wycisnąć pęcherzy powietrza, nie tworzyły się takie standardowe, ale takie podłużne, przypuszczam ze właśnie przez zagięcie szyby, na środku, w kilku miejscach też były podobne pęcherze.Może przez to, że zamiast słynnego już Ludwika , użyłem zwykłego płynu do mycia szyb?:)

Macie jakieś rady?Za 2-3 dni będę się ponownie za to zabierał, i może się uda...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacper

speedybike, właśnie z tego powodu co opisałeś miałem wątpliwości czy robić to samodzielnie. Za około tydzień będę próbował okleić tą nieszczęsną tylną szybę.

Tylko chcę wspomóc się elektryczną opalarką aby zmiękczyć folię. O efektach dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedybike

No ja po prostu zerwałem ta folię z szyby i poszedłem do domu.Po 45 minutach walki , odpuściłem sobie :)

Ale jak przyjdzie nowa folia, spróbuję ponownie:)

 

A czy jak będziesz używał opalarki czy suszarki, nie uszkodzi się ta folia? W końcu to nie jest termiczna a zwykła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności