Skocz do zawartości

Astra II y17dt isuzu, zgasła podczas jazdy


Gość kinu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj wracając z nad morza maja astra y17dt lekko zaczęła szarpać, a po krótkiej chwili zgasła. Na poboczu odpaliłem ją, przejechałem z 200 metrów i znowu to samo. Znowu ją odpaliłem, pochodziła z 4 sekundy, znowu zgasła i już nie odpaliła. Przed pierwszym zgaśnięciem nie zapaliła się wegfahrsperre, a gdy ją odpalałem po raz kolejny, wszystkie kontrolki gasły, tak jak zawsze. Dlatego łudzę się, że to nic poważnego. Szwagier powiedział mi przez telefon, żeby spróbować ją zaciągnąć ( bo gdy on miał problemy z passatem tdi i przeciągnął go to pomagało). I tak zrobiłem. Odpaliła na chwile, zgasły wszystkie kontrolki, i znowu zgasła. Po tym odpuściłem. Nie wiem, czy dobrze zrobiłem, odpalając ją na zaciąg ale już za późno. Teraz czekam do wtorku, żeby ją podłączyć pod komputer, no i nie wiem co dalej. Proszę o radę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

kolega niech dalej odpala na zaciąg :wesoly:

 

piszemy w działach pasujących do modelu i problemu - ten temat przenoszę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem tego robić, miałem nadzieje, że mu nie zaszkodzi, ale teraz zwątpiłem

 

[ Dodano: Nie Maj 02, 2010 19:26 ]

rozrząd wymieniany w marcu to chyba nie pęknął

 

[ Dodano: Nie Maj 02, 2010 19:27 ]

rozrząd jest nowiutki to chyba nie pęknął

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Omnibs

nie chciałem tego robić, miałem nadzieje, że mu nie zaszkodzi, ale teraz zwątpiłem

 

[ Dodano: Nie Maj 02, 2010 19:26 ]

rozrząd wymieniany w marcu to chyba nie pęknął

 

[ Dodano: Nie Maj 02, 2010 19:27 ]

rozrząd jest nowiutki to chyba nie pęknął

Weź ty chłopie nie słuchaj szwagra bo głupio Ci radzi, a porady ma rodem z Rosyjskiej Łady :wesoly: Diesla nigdy nie wolno odpalać na ciąganie!!! Bo uszkadzasz katalizator i zabijasz pompę wtryskową, nie wspominając o możliwości zerwania rozrządu lub jego przeskoczeniu!!!

 

Primo zczytać błędy a potem będziemy głowić jak Ci pomóc!!!

Mogła Ci paść pompa wtryskowa lub jest problem z zapowietrzaniem pompy.(generalnie jak gaśnie podczas jazdy to przeważnie pompa)

 

Pozdrawiam i daj znać jakie błędy są...i nie gadaj więcej ze szwagrem :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za radę, z tego co czytam dzisiaj przez pół dnia to najgłupsze co mogłem zrobić to te zaciąganie. Mam nadzieję,że się nim nie pogrążyłem finansowo, ale to była ostatnia deska ratunku przed holowaniem mnie o 23:00 z pod Szczecina do Gorzowa Matizem przez mojego teścia( nie wiedziałem, że to w ogóle jest możliwe). Ale daliśmy radę z dwoma przystankami. Zajęło to nam ok. 2 godzin, a było z 80km. Ale wracając do Astry we wtorek zaholuje ją na diagnostykę komputerową i na pewno dam znać jakie są błędy. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spewak

Spróbuj odczytac błędy metodą wciśniętych pedałów możesz zaoszczędzić. Ja obstawiam sterownik pompy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dla zainteresowanych dzisiaj byłem w serwisie Opla i po diagnostyce wyskoczył błąd P0251/nieprawidłowa funkcja zaworu przepływowego(pompa wtryskowa)/. Na wydruku mam też B-001/KODÓW USTEREK/, ale nie wiem co to oznacza. Mechanik głównie mówił mi o tym zaworku lub tłoczku, ale wspominał też o module pompy wtryskowej, że może być uszkodzony, że trzeba by było go dokładnie posprawdzać.Teraz auto stoi pod domem bo wiadomo jakie są koszta w serwisach. Myślę co dalej. Pozdrawiam

P.S moduł w serwisie 5500PLN!!!

 

[ Dodano: Wto Maj 04, 2010 19:11 ]

prostuje-przelewowego[/u]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość spewak

Czyli na 90% sterownik pompy poczytaj o objawach na forum jak się potwierdzi to oddaj do dobrego elektronika 200-300 pln i będziesz śmigał dalej. Nie słuchaj mechanika i bajek o tłoczkach bo akurat w tej pompie pada tylko sterownik musiałbyś mieć strasznego pecha.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności