Skocz do zawartości

Astra II y17dt isuzu, zgasła podczas jazdy


Gość kinu

Rekomendowane odpowiedzi

5500PLn za nowy moduł, tyle ,,zaśpiewali" u Szyjkowskiego w Gorzowie. Jutro odstawiam Asterkę do mechanika, który pracował u w/w ale poszedł na swoje /okazało się że moja żonką ma takiego znajomego/ . Powiedział mi, że zaczniemy od sprawdzenia modułu, bo to w tych Astrach typowa usterka, a później zobaczymy co dalej. Taki moduł można łatwo sprawdzić, a później ,,wskrzesić'. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinu, miałem te same objawy i okazało się że padnięty sterownik pompy.

Regeneracja sterownika załatwiła sprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dzisiaj odebrałem swoją Astrunie od mechanika, naprawił w niej stary moduł, zapłaciłem za całość 600PLN i śmigam jak wcześniej :wesoly:

 

[ Dodano: Wto Maj 11, 2010 16:07 ]

Aha pozdro dla wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepłaciłeś i to razy 2.

to jest najłatwiej napisac, ze przełacicł , nalezało powiedziec gdzie moze naprawic taniej ... :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam nadzieję, że ktoś będzie mógł mi pomóc. Mój samochód Opel Astra II 1.7 zgasł przy predkości 80km/h. Nie wiedząc czemu. Po chwili odpalił i przejachał kilka kilometrów i znowu zgasł ale juz nie chciał odpalić. Scholowany był na parking. Później podpięty do komputera, i o dziwo nie wyszła ŻADNA usterka, nic a nic , samochód powinien być sprawny a nie odpali i nie jedzie. Mechanik potraktował go lakiem przy filtrze powietrza i odpalił, po czy przejechał jeszcze kilka kilometrów i znowu zaczęło nim szarpać i zostało odcięte paliwo równiez podczas jazdy i samochód juz nie zapalił.

Ustreki nie podaje a nie jedzie!:wesoly: Stacje servisowe rozkładają ręce!

 

Może ktoś z Was ma pomysła z której strony go ugryźć?!

 

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, trochę mnie nie było. Z Waszych opinii widzę, że przepłaciłem, ale w Gorzowie taniej się nie dało, a ja też za bardzo na tym się nie znam-chyba wcale. Pozdrawiam

 

[ Dodano: Czw Maj 27, 2010 19:45 ]

Ansark jak na pewno czytałeś miałem podobne objawy do Twoich. Udałem się do znajomego, który jest mechanikiem w Szyjkowski Opel w Gorzowie Wlkp. Komputer pokazał mu ,,nieprawidłowe działanie zaworu przelewowego" , ale on powiedział mi, że to na jego oko jest moduł czy sterownik- zwał jak zwał, i można to łatwo sprawdzić. Stwierdził to z doświadczenia. W prawie każdej Astrze ,,przyciągniętej" do Szyjkowskiego był to właśnie moduł. (oczywiście podobnej do mojej- Y17DT -2001 146000-przebiegu). Trzeba by było mieć dużego pecha aby była to np. pompa wtryskowa, chyba, że tankujemy złej jakości paliwo). I okazało się, że to jest moduł. W Gorzowie naprawili mi go za 600PLN-taniej się nie dało. Ale jestem zadowolony, bo przy mojej niewielkiej wiedzy o takich awariach mogłem zostać naciągnięty na większe koszty, a ktoś mógłby mi wmówić, że zregenerował mi pompę albo ją wymienił np. za 2500PLN. Dlatego radzę zacząć od sprawdzenia modułu, zrobi to każdy elektryk (albo ktoś taki) i każdy

w/w go naprawi. Każdy, kto pracował w Oplu wyciągnie taki moduł w niecałą minutę i w tyle samo wsadzi go z powrotem, bez żadnej ingerencji. Kwestia ,,polutowania" przerwanego obiegu czy czegoś tam. Ja się na tym nie znam dlatego z tego co czytam przepłaciłem 2 razy. Ale i tak jestem zadowolony. Astrunia śmiga jak wcześniej. Radzę zacząć od sprawdzenia modułu.Aha i komputer nie zawsze pokazuje jego awarię, albo wcale jej nie pokazuje-już nie pamiętam. Pozdrawiam. Kinu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności