Skocz do zawartości

Niepokojące dźwięki podczas jazdy. :)


Gość szpilaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szpilaaa

Szanowni Panowie! ( i może jakieś zaznajomione z tematem Panie - ja niestety do takowych nie należę)

 

Zakładam swój nowy temat z nadzieją, że ktoś udzieli mi rady.

Jeśli temat się powtarza, to przepraszam z góry za dublowanie, ale identycznego problemu nie znalazłam, a przynajmniej nie byłam w stanie zidentyfikować po 'objawach' i specjalistycznym słownictwie;)

 

Oto opis mojej sytuacji:

od 2-óch miesięcy jestem posiadaczką Corsy B 1.2 eco (produkcja koniec 1995roku).

Ma być to autko na jakieś 2-3 lata, więc z nadzieją, że tyle mi będzie bezproblemowo służyć poddałam je jeszcze po zakupie pewnym 'korektom' u mechanika typu wymiana linki hamulca ręcznego, płynów, rozrządu etc. i przede wszystkim 'doreperowania' dołu auta(dospawanie, czy jakoś tak, troszkę się tam już sypało). Mechanik(załóżmy, że zaufany) oddał auto w moje ręce i uznałam, że wszystko już ok.

No i w sumie jest ok, poza tym, że od jakiegoś czasu dręczą mnie dziwne dźwięki podczas jazdy.

 

Opisuję dokładniej.....

 

Na początku pojawiało się to sporadycznie, cośtam mi piszczało jak jechałam (kojarzę to z dźwiękiem kręcącej się zardzewiałej śruby...ale nie chcę Was zmylić moimi skojarzeniami;). Zauważyłam wówczas, że pojawia się to szczególnie przy większych prędkościach, np. podczas puszczania gazu bądź też wciskania go. Ale pojawiało się to i znikało, nie było w zasadzie reguły kiedy co i jak. I to dopiero po jakichś przejechanych 15-20km zaczynałam cokolwiek słyszeć. Chciałam to zlekceważyć (nie chcę już odwiedzać mechanika ze sporą częścią swojej skromnej, przystudenckiej pensji;) , ale chyba jednak nie da rady. Od paru dni słyszę to okropne piszczenie praktycznie zaraz po rozpoczęciu jazdy(dziennie pokonuję średnio 80km), oczywiście nie non stop, ale jednak dosyć szybko i często. Co ciekawe, piszczenie ustaje na chwilę, gdy nacisnę na hamulec (:wesoly:!:roll:). Pewnie to coś znaczy;) Aha, i dobiega ewidentnie z zewnątrz autka - z lewej strony. Chociaż ostatnio zdawało mi się nawet przez chwilę, że zaczęło piszczeć też z prawej - ale pomińmy już ten fakt, bo chyba mi się naprawdę zdawało. Główne symptomy opisałam - chyba o niczym nie zapomniałam. Kolega zasugerował mi, żebym pojechał do mechanika, bo mogą być to klocki hamulcowe - że jest tam taka blaszka i jak jest zdarta to piszczy, a jak hamuje, to cośtam się ze stykami robi i przestaje bądź mniej piszczy i jak nie wymienię klocków, jeżeli są starte, to jak nie wymienię to pójdzie tarcza...czy jakoś tak http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

 

Co myślicie? Jakieś porady? Bedę wdzięczna za wszelkie sugestie i podpowiedzi!

 

 

Pozdrawiam serdecznie :|:|!http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/excl.gif!! :)

 

i mam nadzieję do szybkiego napisania.

 

Szpila

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy robione bylo cos z hamulcami (klocki moze wymieniane)? oczywiscie oprocz linki

warto przyjrzec sie zaciskom hamulca bo moga byc zapieczone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szpilaaa

Wydaje mi się, że nie wymieniał wtedy klocków, bo by mi to utkwiło w pamięci przy wyliczaniu co zrobił, ale ręki nie dam sobie uciąć:wesoly: Musiałąbym go zapytać.

 

Dziękuję za odpowiedź (i przeniesienie, mam nadzieję, że temat widoczny:)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

nie wymieniał wtedy klocków

... weź latarkę, skręć koła max w prawo - można obejrzeć wtedy klocki w prawym kole - ich grubość ... jesli jeszcze są :wesoly::roll: potem druga strona ...

... siedząc w aucie nie sugeruj się stroną/kierunkiem dobiegających odgłosów - 99% będą z tej drugiej niż Ci się wydaje ... pozdro ...

 

... http://img48.imageshack.us/i/p1040390hj3.jpg/

... tu w zacisku są klocki - będziesz wiedzieć czego szukać ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności