Skocz do zawartości

Metaliczne stuki silnika


Gość wacekzet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wacekzet

czy ktos sie spotkal przy corsie c z silnikiem 1.7 ze stukami metalicznymi silnika? co by to moglo byc?

zmieniłem tytuł tematu/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

co by to moglo byc?

A co mogło by być jak byś profil uzupełnił o jaki silnik dokładnie chodzi.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majki1978

witam

 

Ja mam Astrę III z silnikiem 1.7 CDTI i powiem tak iż też mi dziwnie stuka i podobnie jak u kolegi metaliczny dźwięk. Dzieję się tak na zimnym silniku. Z kolei jak "złapie" swojej temperatury to stuki się jak gdyby wyciszają a wręcz ich nie słychać. Czasami mam wrażenie jak tak stuka że zaraz się coś rozpadnie no ale tłumaczę sobie że tak musi być i to pomaga bynajmniej mi ... a auto nie mam 100 % pewności że z nim ok. Byłem w ASO to podłączyli pod komputer i wszystko ko tyle usłyszałem.

 

Są dwie drogi zła że coś się mimo wszystko złego dzieje no i ta dobra że tak niestety te silniki mają. Dla porównania dobrze by było przejechać się rocznikowo tym samym modelem z tym samym silnikiem ale narazie nie mam takiej możliwości.

 

Jestem ciekaw opinii innych użytkowników.

 

Poprawiłem "regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Czasami mam wrażenie jak tak stuka że zaraz się coś rozpadnie no ale tłumaczę sobie że tak musi być

To czekaj dalej na pewno to się stanie

A mówienie że ten typ tak ma to jest gadanie kiepskich mechaników

 

To mogą być panewki, zawory tak między innymi

Poczytać nie zaszkodzi

http://forum.opel24.com/dziwne-stukanie-na-zimnym-silniku-vt25738.htm?highlight=metaliczne+stuki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość majki1978

witam

 

W chwili obecnej powstał z tym stukaniem mętlik w głowie. Z podesłanego linku nie wynika nic konkretnego , zdania są podzielone. Dużo jednak było o czasie jaki pompa potrzebuje aby dokładnie rozprowadzić olej. Póki co po zapaleniu poczekam z minutę aby się nieco rozgrzał i olej rozprowadził no a w najbliższym czasie ja wybiorę się do mechanika i zobaczymy jaka teoria będzie z jego strony na temat stuków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

majki1978, W tym rzecz że tak na odległość nikt ci nie powie co jest dokładnie do zrobienia

Można się tylko domyślać

Daj znać co mechanik powie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak jeżdzenie z tym do mechaników to niepotrzebne wyrzucanie pieniędzy ten silnik 1,7 cdti dzwoni na zimno w corsie, merivie, astrze, combo... i dzieje się to większości ludzi... Powiem tak nie jest to wina luzu zaworowego, panewek, niczego słowem....

 

ja tez zanim poczytałem nie wiedziałem o co kaman z tym dzwonieniem i robilem wszystko włacznie z kontrolą luzu zaworowego i były to tylko wyrzocone pieniądze....

 

Jest jedna opinia co może byc przyczyną ale nie jest to pewne a konkretnie zawór denso na pompie wtryskowej... ale to tez nie do konca bo w astrach tez dzwoni a tam wtrysk jest boscha...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość majki1978

Mi mechanik powiedział że CDTI tak chodzą. Mam możliwość porównania tego silnika do silnika HDI w innym modelu no i wygrywa HDI. W moim odczuciu silnik CDTI zawsze mówię że pracuje tak ni to diesel ni to benzyna. Polatam trochę i zobaczymy w sumie to już ponad 3000 tys zrobiłem i nic złego się nie dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja następne 5 tys i tez nic się nie dzieje.

Nie dawało mi to długo spokoju,do czasu az zawołałem na "podsłuch" mechanika starej daty,

zapytał tylko czy wiem dlaczego te silniki nazywają klekotami,tak ma być i już.

Np Toyota z tego typu silnikiem chodzi tak samo.

Mnie uspokoił.Nie ma po co szukać dziury w całym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności