Skocz do zawartości

Gaz w Agili


Gość ElFuego84

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ElFuego84

Oto jeden z podstawowych tematów "Krystyny z gazowni"

Ostatnio zastanawiałem się nad zagazowaniem mojego opelka i chciałbym poznać cenę takiej operacji na silniku takim jaki mam w opisie.

Popytałem nawet kilku mechaników ale wszyscy podają wartości od-do. Być może ktoś zna sprawę z autopsji i poda kilka cennych uwag oraz kwoty jakie trzeba przewidywać....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

Też się zastanawiałem nad zagazowaniem brzdąca, powiedziano mi tak... dobra instalacja , taka z którą auto będzie jeździło 2300 zł - stag 300, wtryski magicjet.

Zrezygnowałem, wg mnie lepiej kupić większy samochód w dieslu lub benzynie i ten większy zagazować...

Niestety Agila to troche niewypał... silnik 1,2 a spalanie prawie 7 litrów!!!tosz vectra 1,6 dużo więcej nie spali :)przy budzie 2x większej!

Miałem astre 1,7td paliła 5,5 l ropy, honde 1,6 125KM , paliła 7l , miałem honde 1,4 90 KM paliła 5,5 litra (civiki) , że mnie podkusiło kupić agile...

Tak myślę... gaz muszę mieć bo jeździ się dużo... ale wątpie czy agila wytrzyma te przebiegi aby gaz się zwrócił...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ElFuego84

Czyli moje informacje z warsztatu były mniej więcej podobne....i fakt z tym spalaniem to lekka przesada w takim wozidełku no ale coż... ważne że 10l nie zasysa :wesoly:

Zresztą przy moich przebiegach 20000 rocznie to chyba instalka gazowa by się dość długo zwracała a to mnie nie napawa optymizmem. Ciekawy tylko jestem jak się sprawuje taki kiosk o pojemności 1.2 w gazie.......

 

[ Dodano: Nie Maj 16, 2010 09:35 ]

Wkradł się mały błąd...proszę moda o przeniesienie tematu do działu pozostałe....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

przy moich przebiegach 20000 rocznie to chyba instalka gazowa by się dość długo zwracała

... właśnie nie ... można policzyć ... 7 litrów x 4,60 = 32 pln na lpg 9 x 2,10 = 19 pln ... różnica jest 13 pln/100 km więc instalacja za 2300 zwraca się po ok. 17 tkm ... czyli za ok. 10 miesięcy ... pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Agilka pali 7,5l gazu na 100km. Paliła z tego co pamiętam 6,5l benzyny. Instalacja Landi Renzo Omegas. Zagazowana w 2007r. 64kkm na LPG. Obecnie Stag na MagicJetach dobrze zestrojony będzie nawet lepszy, choć muszę przyznać, że wolę moje wtryski Matrix bo są rozbieralne do rosołu i ewentualne czyszczenie zabiera chwilę:wesoly:

Patrząc na ceny paliw uśmiecham się dzisiaj. Rachunek jest prosty. Tankowanie do pełna to 30l gazu po 2 zł = 60zł raz na 400km czyli 0,15zł/km. Ponadto 12l benzyny tankuję co ok. 4000km (0,3l/100km) plus dodatek do benzyny za 16zł, który starcza na 2 tankowania.

 

P. S. Z ostatniej chwili - za litr gazu obecnie płacę 1,96zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ElFuego84

to co piszesz to wychodzi na różowo ten gaz :) tylko jak tu wywalić 2300 na instalację :)

Tutaj się z kolegą zgodzę bo jak sobie tak policzyłem to mogę czasem nie dotrwać do chwili kiedy wyjdę na zero z tą instalacją...

Przecież jest jeszcze tyle fajnych opelków, którymi chciałbym pojeździć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

... założyłem lpg, AMERYKA !!! 7,26- 7,35 /100 km z ledami i magnetyzerami :) , jazda bez oszczędzania paliwa ... super ! koszt instalacji 2000,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Myślałem że będzie palić 5l/100km, niestety nie schodziło poniżej 7l.

Nie było wyjścia, trzeba gazować.

Instalacja stag wtryski hana w lepszym warsztacie 2700zł

od razu wysiadła sonda lambda- dobrany zamiennik firmy bosch 180zł

Teraz pali 7,5 (8,5 z klimą) gazu w trasie. Zwrot inwestycji po 20000km czyli po roku.

wcześniej próbowałem nawet eco-driving, teraz tankuje za 2,20zl/l i pedał w podłogę.

 

Pozdrawiam

karol p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności