Skocz do zawartości

chwilowe spalanie


Gość wentyl

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Signumki 1.9 120 KM i póki co nie widzę większych problemów, ale martwi mnie jedna rzecz... Kiedy ruszam z miejsca chwilowe spalanie pokazuje nawet 40 litrów! Utrzymuje się to przez ok. 1 sekundę, potem spada powoli. Ogólnie auto ciągnie (wg chwilowego spalania) ok. 15 - 20 litrów, kiedy mocniej docisnę pdeał gazu. Chyba trochę dużo, zwłaszcza, że nie przekraczam 2500 obrotów. Ponadto, kiedy auto stoi na luzie, to spalanie jest ok. 0,8 litra, na trasie przy stałej prędkości jest rozsądne 5- 7 litrów (w zależności od prędkości).

 

Co więcej zauważyłem, że w komputerze pokazane jest (na środkowym wyświetlaczu), że przejechane zostało 39k km, zużyto 4100 litrów paliwa, a średnie spalanie to 5.6 litra / 100 --> ta wartość średnia prędkości nie wynika z poprzednich danych... Zaś na liczniku na desce mam przebieg 96k km - czy różnice w tych wartościach mogą oznaczać, że ktoś mieszał coś przy samochodzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrz na spalanie chwilowe

ale na srednie

u mnie dochodzi do 99 litrow :wesoly:

komputer pokladowy to tylko zabawka

a spalanie liczy sie tradycyjnymi metodami

czyli tankowanie po korek

jazda 300-400 km i ponowne tankowanie

liczyc chyba potrafisz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :wesoly: w poprzednich samochodach zawsze liczyłem tankując pod korek, tylko teraz nie będę na siłę robił setek kilometrów tylko po to, żeby zobaczyć na szybko ile pali :beer: tak więc czas pokaże.

Mam już instrukcję napraw, ale muszę znaleźć gdzieś zwykły manual do auta (wiem, że wszyscy odsyłają do googlowania, ale nic nie znalazłem - pewnie skończy się zakupem książeczki), żeby poznać wszystkie funkcje komputera - jak kasować te pojedyncze dane.

 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź, pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj od vectry - to to samo auto, tylko inny tylek :wesoly:

*niektorzy sie pewnie obraza ze tak pisze :beer:

zagladnij tez na strone opla mozesz sie posilkowac instrukcjami zafiry badz poprzedniego modelu astry, itd...

http://forum.opel24.com/instrukcja-obslugi-vt48182.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kasować te pojedyncze dane.

Ustaw się na konkternych danych, wciśnij środkowy przycisk na konsoli, gdy pojawi się "All values" zaakceptyu i wyzerujesz licznik.

Poza tym skoro ja metodą prób i błędów opanowałam kompa, to jak Tobie mogłoby się nie udać? :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dawmarek

Ale sami przyznacie że czasami jak człowiek spojrzy na chwilowe spalanie myśląc że to średni to jest zonk.

A co do instrukcji to faktycznie ja też korzystam z Vectry i na pewno się nie obrażam.

 

Poprawiłam post pkt 4.4/Tajga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności