Skocz do zawartości

Odczuwalne bicie na kierownicy, jaka może byc przycznya


Gość wojtek770i

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtek770i

tak kupiłem używane i na początku miały być wywazone ale jak stwierdzono na nieprecyzyjnej wyważarce to pojechałem do gościa któy ma nową i po zabiegu dalej biły tylko przy większej prędkości, ale powiedział że opony są krzywe jakoś nie wierzyłem więc jeszcze raz pojechałem do innego serwisu i tam mi fachowiec pokazał że że felga idzie prosto a opona dziwnie jakby ją trzęsło. teraz mam inny problem muszę kupić nowe gumki i się zaczęło jakie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek770i

Wiem że jest dużo o ponach ale nie da się wybrać nic , czytając te opisy bo jedni chwalą np. continentala a inni nażekają i tak jest z każdą oponą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest dużo o ponach ale nie da się wybrać nic , czytając te opisy bo jedni chwalą np. continentala a inni nażekają i tak jest z każdą oponą.

no to wybierz to co ci pasuje i nie marudz...

ja wybierajac opony czytalem na forum, w internecie,...

 

nt opon mamy oddzielny temat,stad bede kasowal...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich mam problem z kołami jak to się popularnie mówi biją a przynajmniej odczuwa się to na kierownicy, nie było by w tym nic dziwnego ale koła były już dwa razy wyważane, felgi mam aluminiowe oryginalne oplowskie ze szrotu, opony też używane, teraz historia bicia tych kółek : po pierwszym wywazeniu bicie na kierownicy było odczuwalne przy 110 - 120 km /h a po drugim bicie się czuje przy 140. opony 195 / 65 / R15. Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie co jest grane :wesoly:

 

należałoby się przyjrzeć samym oponom i poszukać tego w ich jakimś wewnętrznym uszkodzeniu (pęka osnowa) i bieżnik opony może mieć nierównomierne zużycie będzie przy obracaniu się raz wyżej raz niżej albo może mieć ta opona uszkodzenie boczne np. od krawężnika (bańka na boku) a najlepiej wyważenie wykonać na wyważarce z rolką dociskową która będzie mogła wykonać tzw. test drogowy pod obciążeniem (np.firmy Hunter). gdy to nie jest możliwe zalecam zamienić tył z przodem może to pomóc choć nie wyeliminuje błędu niedoważenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel1924

Ja też miałem w oponach krzywy bieżnik albo coś podobnego, w każdym razie przy 120 km zaczynał trzęś i trzęsło bardzie wraz ze zwiększaniem prędkości.

 

Opony zmieniłem na debice passio (wiem że lipne podobno) ale na inne mnie stać nie było a nie chciałem kupować chinoli więc najtaniej były debicy.

 

I mimo złych opinii, ja jestem zadowolony przy 150km/h zero drgań. Z oponami to zależy jak kto jeździ ja raczej nie przekraczam 120km/h i myślę że w zupełności wystarczą mi te dębice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja w tym roku założyłem fuldy carat progresso i powiem tak , przyczepność jest niesamowita , opona jest cichutka , jeżdzi sie fantastycznie , ale jest jedno małe ale - mianowicie zwiększyło sie spalanie o równe pół litry na 100km , niby niewiele ale przeliczyłem i wyszło mi że jeśli zrobie na tych oponach 50 tyś km to dołoże do paliwa ni mniej ni wiecej ale około 1000 zł :twisted::beer:--- bardzo dużo i gdybym wiedział że tyle mnie to bedzie kosztować poszukałbym lepszych paliwooszczędnych opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności