Skocz do zawartości

orlen verva dziwne zachowanie silnika


Gość Orbit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

kilka dni temu zatankowałem paliwo VERVA na stacji Orlen niedaleko miejsca zamieszkania , jest to stary CPN , po przejechaniu około 50 km usłyszałem dziwny szum , miałem wrażenie jak by szum dochodził z tłumika . lecz po otworzeniu maski okazało się ze oprócz klekotu silnika dziwnie SYCZY także silnik , nie potrafię togo dokładnie opisać lecz szum lub syk to chyba najlepsze określenie ... no nic pomyślałem możne tak musi być .następnego dnia zmieniłem filtr powietrza ( miałem to zrobić przy wymianie Oleju w ASO , ale zażyczyli sobie 100 zł za filtr , wiec kupiłem sam i zmieniłem ) , po czym pojechałem na myjnie . w drodze powrotnej zatrzymując się na światłach zerknąłem na "" chwilowe spalanie "" wbiło mnie w fotel , komputer pokazywał 5 litrów w czasie postoju ... zgasiłem silnik włączyłem raz jeszcze wszystko się uspokoiło , następnego dnia sytuacja powtórzyła się , na światłach usłyszałem dziwna prace silnika, komputer pokazuje spalanie 5 L. zgasiłem silnik , uspokoiło się .. pomyślałem ze może w czasie wymiany filtra powietrza coś się dostało do przepływomierza , ziołem wiec odkurzacz i wyczyściłem dokładnie dolot , nic nie pomogło ...samochód dziwnie się zachowywał . do wczoraj .. gdy to pojechałem na BP i dolałem 15 litrów Ropy , bez żądny dopalaczy ..i . Jak ręką odjął. Żadnych anomalij , jak do teraz ... . Nie wiem czy to paliwo było chrzczone , czy zanieczyszczone , w każdym razie wyleczyłem się .. z Orlenu i Vervy .

 

Poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie głupie pytanie- masz dpf-a??

mam , ... myslisz ze to DPF sie wypalał ? ale podobno gdy wypala sie DPF swieci sie kontrolka kluczyk... tylko czy DPF wypala sie przy 11,000km ? na jałowym biegu ?w czsie postoju na swiatłach ... .??

 

hmm. własnie czytam o objawach wypalania sie DPF ... no tak .. chyba sie wypałał , no wiec wszystko jasne ... czyli wniosek, gdy chce wypalic DPF , nalezy zatankowac na ORLEN - VERVE ... tzn dałem tzw. D...y , Nie miałem pojecia ze to moze sie wypalac tak szybko ... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbit, moze poczytaj o wypalaniu dpfa...

kontrolka swiec zarowych nie musi zawsze sie swiecic

a dpf wypala sie co kilkaset kilometrow... w zaleznosci od stylu i miejsca jazdy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbit, moze poczytaj o wypalaniu dpfa...

kontrolka swiec zarowych nie musi zawsze sie swiecic

a dpf wypala sie co kilkaset kilometrow... w zaleznosci od stylu i miejsca jazdy

własnie czytam na forum , całe szczescie ze jest gdzie przeczytac , nigdy wczesniej nie zwracałem na to uwagi . Poniewaz działo sie to bezposrednio po zatankowaniu , wymianie Filtr Powietrza oraz myjni , myslałem że Orlenowska Verawa lub coś innego ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności