Skocz do zawartości
evo

antena cb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam antenkę ml 145 na magnesie i ostatnio prze nieuwagę przeciąłem przewód od antenki,który skróciłem o około 1 metr(całość 3,5 metra).W związku z zaistniałą sytuacją mam pytanie.Czy po takim zabiegu skrócenia długości kabla antenowego wymagane jest ustawienie swr,strojenie anteny?Proszę o podpowiedź gdyż nie chciałbym uszkodzić radyjka.

Dodałam opis tematu/Tajga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

.Czy po takim zabiegu skrócenia długości kabla antenowego wymagane jest ustawienie swr,strojenie anteny?

nie, bo to tylko kabel krótszy a nie antena :urodziny:

P.S. tak dla ciekawości ja od nowości nie ustawiałem ani razu swr i radio działa bez zarzutu,

a teoretycznie antenę po strojeniu trzeba by kłaść w tym samym miejscu (najlepsza opcja na stałe montować ) natomiast czasami minimalne nawet przestawienie anteny od pozycji w jakiej była strojona, swr może ale nie musi ulec zmianie i zazwyczaj tak się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź.A co do kładzenia w to samo miejsce to jest kładziona :wesoly: ,mam naklejkę na dachu średnicy magnesu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie, bo to tylko kabel krótszy a nie antena

Kiedyś podjechałem do servisu cb i chciałem przedłużyć kabel o 1,5m , koleś powiedział ,że trzeba jeszcze raz tyle bo antena może być niestrojna , także więc nie do końca byłbym przekonany czy długość kabla niema znaczenia .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Długość kabla ma znaczenie. Miarka może się różnić, ale nieznacznie. W moim przypadku różnica w górę o 0,2. Teraz mam 1,5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam,mam problem podobny jak w temacie,mianowicie mam uszkodzony kabel do anteny.czy jest to jakis specyficzny kabel czy poprostu wystarczy zwykly do kablowki z wyzszej polki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RG58 giętki z oplotem miedzianym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzieki kolego,na zastepstwo kupilem missouri i ma ona przylutowana mase do folii alu pod magnesem.ogolnie w necie panuje teoria ze zaklocenia z kabla znikaja ale czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to dziadowska brzydka i droga antena, no ale....

zakłóceń nic nie zlikwiduje jak mocno auto sieje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi