Skocz do zawartości

ABS i ESP są w moim autku czy nie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku dni szukam rozwiązania mojego problemu ale nigdzie nic nie znalazłem.

Kupiłem sprowadzane autko - Opel Astra H Combi 1.9 CDTi 120 KM. Autko ponoć posiada ABS z ASR i ESP. Po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręcenia (ale nie startowanie samego silnika) świecą się na pare sekund kontrolki ABS i ESP, po czym gasną (czyli tak jak powinno objawiać się "istnienie" tych systemów w samochodzie).

Niestety, podczas jazdy wykonałem kilka dość brutalnych testów i nigdy nie udało mi się zauważyć działania tych systemów - przy naprawdę silnym chamowaniu i chamowaniu w kałuży nigdy nie poczułem charakterystycznego "brrrrrrrr" na pedale hamulca ani nie zapaliła mi się lampka ABS-u czy ESP.

Dodam że autko było sprawdzane w ASO i niczego nie znaleźli (komputer nie pokazywał żadnych błędów).

Pytanie: czy dałem się nabrać i ktoś mi wcisnął autko które nie ma ABS i ESP ? Czy też może jakimś innym cudem to nie działa ? Moze to działa tylko na lodzie/śniegu ? W innych autkach którymi jeździłem (Reanulat,WV) to ESP czy ABS się dość często włączały i kontrolki mrygały ...

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

P.S. Pierwszy post - elou wszystkim :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz i jedyny kiedy mi ESP zadzialalo byla zima, sliski (oblodzony) luk drogi i duza predkosc... poza tym tylko kontrolke widzialem

abs to pojawi ci sie w lecie podczas awaryjnego hamowania, no chyba ze sprobujesz hamowac na cienkiej warstwie piasku... no i zima sie pojawi

kontrolki absu i esp gasna z jakas inna? w aso by znalezli ze nie ma absu i esp...

mysle wiec ze masz tylko wciaz jezdzisz "za wolno" :shock:

jesli chcesz byc pewien to techem sprawdzic czy masz moduly i przy kole piasty z czujnikami abs'u...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz czy od zbiornika płynu hamulcowego na drodze do kół jest taka jakby centralka - to jest moduł ABS czy tam rozkładu sił hamowania (od czegoś to tam jest, że jeśli to masz to też masz ABS). Inne rozwiązanie to rozkodowanie VIN - może coś będzie w nim 8)

Ja w swojej Astrze nie mam ABS - jeżdżąc miesiąc tylko raz zahamowałem tak ostro aby zablokowały się koła - po to żeby nie wpaść na metrową dziurę w jezdni :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć się do kol.daro w odpowiednim dziale-rozkoduje Ci nr.VIN dokładnie i perfekcyjnie... :shock:

No i w sumie jestem trochę uspokojony - po rozkodowaniu wyszło że mam ABS i ESP . No chyba że to ktoś jakimś cudem wyłączył czy zdemontował czy cuś jeszcze, ale raczej obstawiam wersję że to ja jeżdżę za wolno i jak narazie w zbyt dobrych warunkach żebym te systemy odczuł.

Wielkie dzięki za pomoc !

Do zobaczenia na drodze wrrruuuummmmmm 8)

usunąłem część zdania,regulamin forum &3.1/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności