Skocz do zawartości

Drżenie pedału hamulca


Rekomendowane odpowiedzi

Gość dizel1982

Witam.

 

Zauważyłem w swojej astrze G że nieraz jak wciskam pedał hamulca to czuje na nim takie delikatnie drganie. Nie występuje to zawsze. Przeważnie dzieje się tak gdy hamuję z większych prędkości np 90-100km/h. Nie jest to na pewno ABS bo to się dzieje nawet gdy dotknę delikatnie pedału hamulca a ABS załącza się w momencie gdy koła się blokują. Czy ktoś wie jaka może być tego przyczyna? A może to normalne? Dodam że hamulce są ok i samochód hamuje dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

A jak sprawdzić to czy tarcze są proste? Jak przejadę palcem w poprzek tarczy to czuć takie nierówności, jakieś zagłębienia. Nie wiem czy tarcza tak powinna się nierówno wycierać. Tarcze nie były nigdy wymieniane, chodzą od nowości, przebieg 69tys.

 

Tarcza od strony pasażera jest równiutka natomiast po tej od strony kierowcy wyczuwalne są zdecydowanie poprzeczne nierówności. Wklejam zdjęcie. Zaznaczyłem na nim w jaki sposób sprawdzałem te nierówności. Z góry na dół jak się pociągnie palcem to czuć takie rowki tylko nie mam pojęcia jak one powstały. Czyżby klocki tak wyżłobił tarcze?

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

Jak przejadę palcem w poprzek tarczy to czuć takie nierówności, jakieś zagłębienia

to jest powód wibracji,

 

ja miałem na dwóch tarczach tak samo i czułem mocniejsze falowanie pedału hamulca,

 

Czyżby klocki tak wyżłobił tarcze?

nic innego by nie mogło zrobić takich fal oprócz klocków,

 

co innego jakby były pokrzywione ale to inna bajka,

 

 

 

reasumując jeśli chcesz się pozbyć wibracji wymień komplet tarczy na proste (używki albo nówki zależy od ciebie) jeśli kupujesz nowe to i klocki powinieneś kupić również nowe by "zgrały" się z tarczą i delikatnie hamować przez ok 300 km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Ok, dzięki wielki za pomoc. Ale powiedz, czy to normalne że niektóre klocki robią takie rowki na tarczach? Klocki były wymieniane przy 39tys, oczywiście na nowe, oryginalne GM. Przemęczę się jeszcze do końca roku na tym zestawie a później już mi się klocki skończą to wymienię komplet. Widziałem na allegro komplet tarcze + klocki GM za niecałe 500zł. Chyba że może od GM jest lepsze coś innego? Nie zawsze to co oryginalne jest lepsze od zamiennika. Może Brembo będą lepsze? A może założyć mu jakieś nawiercane tarcze? Jeszcze jedno, co jeśli po wymianie znowu porobią mi sie takie rowki? Szukać przyczyny gdzie indziej, np w zaciskach? Kurcze, dziś sprawdzałem w vectrze i od strony kierowcy też mi się robią takie rowki. Są sporo mniejsze niż w astrze ale już je czuć ... Czy to jakaś wada konstrukcyjna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

dizel1982, może to być spowodowane przegrzewaniem się tarcz i wtedy tarcza jest podatna na odkształcenia,

 

a sprawdź czy tarcze nadają się do przetoczenia, jeśli tak to przetocz, zaoszczędzisz kasiorę ;)

 

ja zamontowałem wentyle, może to jakieś rozwiązanie tego problemu, czas pokaże,

 

dla porównania, oryginalne tarcze pełne w mojej astrze przelatały ~200 kkm teraz nie dawno je wymieniłem bo nie nadawały się do toczenia i duże fale miały

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

Może wydać się dziwne że klocki były wymieniane przy 39tys ale ja ten samochód kupiłem z przebiegiem 64tys i auto było eksploatowane WYŁĄCZNIE w mieście (po warszawie) zatem nie ma co się dziwić że klocki tak szybko padły. To samo opony letnie. Musiałem kupować już nowe bo te które były chodziły od początku i były już kompletnie zdarte. Także może to że auto było eksploatowane po mieście też miało jakiś wpływ na zużycie tarcz i klocków, jak myślisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

dizel1982, na pewno większe niż w trasie tym bardziej w wa-wie,

ciągłe hamowanie, wyprzedzanie na 3eciego lewym, prawym pasem byle do przodu i mocny hebel nie są dobrymi czynnikami dla tarcz pełnych (IMO: pewnie i wentyle się by zgrzały prędzej czy później) jak i klocków,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności