Skocz do zawartości

Klima się nie włącza


Gość tony777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś miesiąc temu nabijałem klimę czynnikiem i do tej pory chłodziła elegancko. Sprawdzałem czy czynnik gdzieś nie ucieka i nie zauważyłem nigdzie przecieku. Wczoraj myłem auto karcherem (zrobiłem jakieś 2000km bez mycia auta i miałem bardzo dużo rozwalonych owadów z przodu) i potem chciałem włączyć klimę i okazało się, że nie chłodzi. Klimy nie używałem z tydzień bo dość chłodno było więc nie wiem czy te mycie może być bezpośrednią przyczyną tego, że nie działa. Czy jest możliwość że podczas mycia dużym ciśnieniem poodłączały się jakieś przewody itp? Dodam, że po wciśnięciu przycisku obroty się podnoszą ale z nawiewów nie leci zimne powietrze i nie słychać żeby wiatrak klimy chodził. Co może być przyczyną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem czy czynnik gdzieś nie ucieka i nie zauważyłem nigdzie przecieku.

mozna wiedziec jak to robiles?

moze tak byc jak piszesz... trzeba poczekac az przeschnie, ew. popsikac jakims eliminatorem wilgoci...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrokowo hehe czynnik jest lekko zabarwiony na zielono olejem, a poza tym kolega sprawdzał mi tydzień po nabiciu światłem ultrafioletowym.

 

 

Problem rozwiązany, przepalił się bezpiecznik nr 40. Prawdopodobnie kable namokły i przy próbie załączenia klimatyzacji doszło do jakiegoś przebicia. Temat do zamknięcia, ew. usunięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaka moze byc przyczyna.nie chodzi wentylator od klimatyzacji a klima jest wlaczona do tej pory dzialalo byl wymieniany nowy wentylator plus chlodnica

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobny problem, sprezarka chodzila - wentylator nie (slabo klima chlodzila) ....wymienili mi czujnik od klimy i chodzilo... ale niech Ci gosc sprawdzi czy sam wentylator bedzie chodzic, niech odlaczy od sprezarki i sprawdzi napiecie, jak zacznie trybic to pewnie ten czujnik jest walniety.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek2211

Koledzy mam inny problem. Po zalaniu padł mi przekaźnik wentylatorów i klimy ten na lewym nadkolu. Był typu WJ (silnik Y17DT z klimą) i wymieniłem na taki sam typ WJ oczywiście nowy GM. No i klima (sprężarka) się nie włącza. Bezpieczniki nr 35,39,40 dobre, tech nie pokazuje błędu ( jakieś były ale dlatego, że odłączałem kable na włączony silniku wszystkie szło pokasować i nie ma żadnych w sterowniku) :D , żadne kontrolki się nie palą a klima nie chodzi. Odłączyłem wtyczkę od sprężarki po włączeniu klimy nie ma napięcia! Macie jakąś koncepcję bo ja już nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość k.robert1970

witam! ja też podłącze sie do tematu,u mnie klima też się nie załańcza na krótko podłańczyłem kompresor do akumulatora i sprężarka ruszyła prawdopodobnie mam za mało czynnika w układzie ,ale przed wizytą u szpeca od klimatyzacji chciałbym sprawdzić jeszcze czujnik ciśnienia klimatyzacji/ten umieszczony na chłodnicy klimatyzacji jak dobrze pamientam 3 pinowy/czy można go w jakiś prosty sposób sprawdzić i ewentualnie stwierdzić na 100% ,że czujnik ciśnienia jest dobry dodam ,że napięcie do sprężarki nie dochodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napięcie do sprężarki nie dochodzi

nie szukaj igły w stogu siana po to jest czujnik ciśnienia żeby nie zarżnąć sprężarki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności