Skocz do zawartości

Astra H - Ikonka ladowania akumulatora po 5 minutach


Gość marekzmyslowski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marekzmyslowski

Witam,

Mam następujący problem. Pare dni temu padł mi akumulator (60Ah 370A). Całkowicie. Próbowałem odpalić od innego auta ale się nie udało. Dziś kupiłem nowy akumulator (74Ah 720A) i podłączyłęm go i mam następujące obiawy. Na początku nie działał wskaźnik poziomu benzyny. Po wyłączeniu samochodu i po krótkiej przerwie już działał. Następnie zaczęło działać automatyczne zamykanie okna od kierowcy po kolejnej przerwie zaczęło działać okno od strony pasażera. Problem polega na tym, że we wszystkich przypadkach po około 4-5 minutach jazdy lub postoju z zapalonym silnikiem włącza się ikonka od ładowania akumulatora. Po wyłączeniu silnika i włączeniu nie pali się od razu - zawsze po około 4-5 minutach. Jakieś pomysły co to może być ? ?

 

Pozdrawiam

Marek

 

Opel Astra III GTC 1.9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłacze sie do wypowiedzi dudpis -moim skromnym zdaniem problem lezy w elektryce

podjedz do fachowca - niech luknie na elektryke , zrobi prosty test aku , alternatora i pobory prądu przy rozruchu- będzie wiadomo co jest nie halo , być może nie była konieczna wymiana aku

tak jak przedmówca - sadze ze alternator niedomaga - ale tak jak wspomniałem - test wykaże

pisałeś ze próbowałeś odpalić od innego auta ale sie nie udało - to już powinno ci dać do myślenia

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie twierdzę, że to problem tylko i wyłącznie altka. Ale takie podstawy jak mierzenie napięcia można zrobić, coś się rozjaśni :wink:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem problem lezy w elektryce

Oczywiście nie twierdzę, że to problem tylko i wyłącznie altka

przeciez altek to tez elektryka...

moze mostek pada, szczotki... a moze jakies zwarcie na zapalonym silniku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Problem polega na tym, że we wszystkich przypadkach po około 4-5 minutach jazdy lub postoju z zapalonym silnikiem włącza się ikonka od ładowania akumulatora. Po wyłączeniu silnika i włączeniu nie pali się od razu - zawsze po około 4-5 minutach.

Własnie u mnie to samo się zrobiło tylko ikonka zapala się po około 2-3 minutach.Wina-do wyjęcia alternator.Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Własnie u mnie to samo się zrobiło tylko ikonka zapala się po około 2-3 minutach.Wina-do wyjęcia alternator.Pzdr.

U mnie tez 2-3 min. Poszedł alternator czy tylko szczotki + stabilizator?

Ile zapłaciłeś? Ja zostawiłem u mechanika i powiedział ze możliwe ze tylko szczotki..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekzmyslowski,

 

Uzupełnij profil o model silnika, bo nawet nie wiemy czy to diesel czy benzyna. Po parametrach aku, który miałeś domyślam sie, że benzyna. Ale w takim razie ten nowy, który kupiłeś jest za duży w sensie pojemności i prądu rozruchowego. Natomiast zawsze w tego typu usterkach/przypadkach należy zacząć od sprawdzenia połączeń z masą silnika, nadwozia, skrzyni biegów itd. :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

U mnie tez 2-3 min. Poszedł alternator czy tylko szczotki + stabilizator?

Ile zapłaciłeś? Ja zostawiłem u mechanika i powiedział ze możliwe ze tylko szczotki..

Wyciągło z kieszeni 250 zeta.Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności