Skocz do zawartości

Lodowka Turystyczna


Gość damianrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupic lodowke turystyczna pod 12v, pod zapalniczke. Mam pytanie czy juz ktos uzywal takiej lodowki, i czy w ogole cos chlodzi, a i czy duzo pradu pobiera? hm jakie roznice sa na wlaczonej a wylaczonej ? Starczy pradu ? :wink: Z gory dzieki za odpowiedzi. Dodam, ze lodowka nie oplowska tylko ze sklepu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy duzo pradu pobiera

?

... gdybyś podał jaką ma moc - można policzyć pobór prądu ... ;/

http://moto.allegro.pl/item1072137141_lodowka_camry_cr_93_12v_230v_32_litry_na_wypady.html

... jesli coś takiego - moc ma 48 W czyli mniej niż żarówka w reflektorze ... pobiera ok 4A ... altek da radę ... ;/ pozdro ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

damianrr, jak nie masz klimy(a nawet jak masz) w aucie a wozisz jakieś żarcie to jest przydatna

, minus to taki że trzeba wcześniej zamrozić wkłady które schłodzą wnętrze lodówki, a samo podpięcie pod prąd spowalnia proces ocieplania się,

 

mi i rodzicom się sprawdza, Bydgoszcz-Szczecin wiozłem chyba jakieś mięso, kiełbasy czy coś do ojca i dojechały zimne, także lepsze to niż wieść w gorącym aucie,

 

to samo z innymi produktami,

 

nawet jak nie masz możliwości wpięcia się w zapalniczkę to nic, jak włożysz mocno schłodzony lub zamrożony produkt to także będzie zimniejsze niż wieść na siedzeniu w słońcu itp,

 

z prądem się nie przejmuj wyda na 100% każdy altek

 

tak jak napisałem wyżej jeśli wozisz sporo jedzonka, (grille za miastem, itp) to polecam, zawsze się przyda, nie tylko w aucie bo są wersje 230/12 V a to już spora zaleta bo nie jesteś zmuszony trzymać jej w aucie tylko np przy sobie w domku ;/

 

[ Dodano: Nie Cze 13, 2010 11:40 ]

dodam że wzięliśmy jakąś prostą tylko z funkcją chłodzenia i się sprawdza

 

ceny nie pamiętam, a parametry mogę podać później jak będziesz chciał bo właśnie do wa-wy pojechała

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersje 230/12 V a to już spora zaleta

... właśnie - można ją wychłodzić w domu, włożyć towar i podłączyć w aucie ... to optymalne rozwiązanie ...

... ja dotąd używałem takiej zwykłej, tylko na wkłady - na małe odległości też się sprawdza ... kilka piw i napoje są chłodne kilka dobrych godzin ... pozdro ,...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedzi. Przydaly mi sie ;/ Hm chyba zdecyduje sie na jej kupno, aczkolwiek mam zwykla na wklady, no ale z wiatrakiem tez przydalaby sie. A klime mam, ale jadac nad morze, ok 7 h to "cos" duzo odda ciepla. Pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak jeszcze nie kupiles to do tegoco wyzej napisali mam jeszzce jedna wskazowka

czasami warto dolozyc i wziasc taka w ktorej an pinowow mniesci sie butelka z piciem (woda czy kto co lubi)

w wiekszosci jest z tym problem - a wiem ze sa wersje ktore tak maja w deklu zrobione wytloczenie ze butelak pasuje i sie nie przewraca - sam mam takie - fajny i przydatny bajer

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

to i ja dorzuce dla potomnych

wszystko rozbija sie o wielkosc lodowki, moc ogniwa Peltiera i zaawansowania elektroniki lodowki

najprostsze te tylko 12V z pojemnosciami ok 20-30l, moce ok 50W chlodza jedynie do ok 6 stopni od temp otoczenia!!

50W to mniej wiecej 4A wiec, tak jak napisano wyzej nic wielkiego - altek uciagnie (u mnie tak bylo, trasa, upal, klima + lodowka +pare innych odbiornikow i szlo), ale trzeba pamietac zeby wylaczyc lodowke po wyjsciu z auta, zeby nie rozladowala akku

 

drozsze i mocniejsze (nie zawsze lepsze) moga pobierac wiecej pradu, ale dzieki temu daja wieksza roznice temperatur. z tymi trzeba jeszcze bardziej uwazac, ale pobor pradu nie jest straszny dla altka :beer:

 

te najdrozsze maja wlasny czujnik spadku napiecia w ukladzie co powoduje ze nie musimy sie martwic ze akku zostanie calkowicie rozladowany :beer:

 

szerokich drog z lodowka :beer:

 

BTW ja ostatnio kupilem 24l na 12W w praktikerze na promocji za 80pln ??? i git - chodzi i chlodzi :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności