Skocz do zawartości

Centralny zamek-Vectra B


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich dołączam się może jeszcze ktoś zluka post :beer: jak to jest z pilotem mój problem polega na tym że pilot raczej dobrze działa jedynie nie mam tej części z tyłu co zamyka i trzyma baterie przez to chyba cały czas ona mi sie porusza i musze kodować zamek .... co dziennie ... czy jest możliwość przełożyć bebechy z pilota do nowej obudowy :) jak to z tym jest . Mam fabrycznego pilota z centralką opel vectra b 97 każdy chyba wie jak wygląda dany pilocik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Darude25

Witam.

Mój problem z kluczykiem się sam rozwiązał bez mojej ingerencji. Jednak zależne to było od pory roku, w zimę się centralny zacinał i nie zawsze działał a teraz gdy jest ciepło otwiera i zamyka bez najmniejszego problemu. pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 23:19 ]

Kolego Krajann musisz przewertować jeszcze raz wszystkie strony tego tematu i tam się dowiesz.

Z tego co się tu dowiedziałem na tym forum to spokojnie możesz przełożyć w inną obudowę, gdyż sercem pilota jest ten malutki kwadracik który się nazywa immobilizer i to dzięki niemu wszystko działa, jak go zgubisz to już po ptokach. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

mam taki problem z centralny zamkiem nie posiadam pilota

jak narazie tylko mam takie coś ze jak włożę kluczyk do drzwi od strony kierowcy to zamykają się tylko moje drzwi a reszta samochodu

jest otwarta, a żeby zamknąć resztę auta to muszę otworzyć moje drzwi od kierowcy wcisnąć cypelek w drzwiach pasażera

i zamyka się całe auto oprócz moich drzwi i następnie moje drzwi zamykam kluczykiem co to morze być za przyczyna , i czy jak bym chciał sobie założyć otwieranie z pilota to czy by to działało czy nie ?? wymieniałem już centralny zamek to co znajduje się w drzwiach pod tapicerka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość borek1zlotow

Witam.

 

[opel vectra B XII 2001 1,8 benzyna 125 km]

 

Mój problem z centralnym zamkiem polega na tym że kiedy próbuję zamknąć auto kluczykiem przekręcając zamek w prawo wszystko jest ok - auto zamyka się ale nie zdążę wyjąć kluczyka i auto jest już otwarte. Jaka może być tego przyczyna. Dodam ze jeszcze kilka dni temu wszystko było ok.

 

No i kupiłem Vectrę tylko z jednym kluczykiem (sterowanie centralnym w oryginalnym kluczyku). Pech chciał że poprzedni właściciel chciał chyba się dobrać do baterii i urwał zatrzask no i zakleił pilocik na klej i nie ma najmniejszej możliwości dobrania się do wnętrza bez uszkodzenia całego kluczyka. Pilot nie działa i też nie daje się zakodować w żaden ze sposobów podanych na forum. Więc czeka mnie w przyszłości wizyta w ASO i wyszczuplenie portfela.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość protas83

witam

pozwolicie ze przyłącze się do tego postu bo mam problem z centralką :) otóż gdy zamknę autko z kluczyka to zamykają się wszystkie drzwi i jest wsio ok ale jak już chce zamknąć z pilota to już drzwi od kierowcy nie zamykają się i po dwóch sek. drzwi same automatycznie otwierają się. analogicznie jest jak chce otworzyć z pilota , otwierają się wszystkie oprócz kierowcy, i tu moje pytanie o co chodzi ?? bo nie wiem jak mam rozwiązać ten problem. jak sprawdzić czy to siłownik czy co innego (centralka) :x proszę o jakieś podpowiedzi :drunk::drunk::drunk:

 

p.s. autko mam od dwoch tygodni i nie wiem co dzialo sie z nim wczesniej

opel vectra b 1996 1.6 16v b+g

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

Miałem podobny problem, pomogło mi :

 

Zmywacz uniwersalny przez dziurkę od klucza , poczekaj aż wyschnie i potem delikatnie małym śrubokrętem napchałem tam smaru silikonowego, następnie zamknij i otwórz z kluczyka z 10 razy. Przy okazji zmieniłem baterię w pilocie ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość protas83

Czy nikt nie ma innych pomysłów ?? :shock:1 rozebrałem boczek ale nie wiem jak wyjąć siłownik... 2 czy da sie zregenerować - naprawić. 3 A może wiecie jakie wejścia są od centralnego w tym złączniku w drzwiach bo jest tam od groma wejściówek. :dontgetit:oczywiście dziękuje za wszelakie info :piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

To nie chodzi o to ,żeby napchać smaru... Chodzi o to ,żeby najpierw rozpuścić syf, który zbiera się w zamku przez wszystkie lata jakimś zmywaczem , czy WD40 i później zaaplikować tam smar silikonowy i pootwierać i zamykać ręcznie kilka razy. Ręcznie tzn kluczykiem a nie z centralki i dopiero jak to nie da żadnego efektu to rozbebeszasz boczek i wymieniasz siłownik, którego raczej nie da się regenerować , bo jest zgrzewany , a w środku najczęściej pali się silniczek , który i tak musiałbyś wyjąć z działającego siłownika , więc operacja bez sensu. Używany sprawny na szrocie kosztuje około 50zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności