Skocz do zawartości

Zapach w kabinie Astra G silnik DTI


Gość waldekwoj

Rekomendowane odpowiedzi

Gość waldekwoj

Witam..

 

Jestem pierwszy raz na forum i proszę o pomoc, a problem jest następujący. Posiadam astrę DTI z roku 2004 kombi i czuje zapach spalin od silnika, sprawdzałem szczelność wydechu, ale nic nie widać, w czasie jazdy nie czuć tego zapachu w kabinie, również jak włączę nawiew nie czuć ten zapach( ale jak włączę nawiew wraz z ciepłym powietrzem to wtedy czuć ten zapach). Również jak po zostawię Astrę po jedzie ( silnik nagrzany) to po przyjściu do pojazdu po paru godzinach jak wchodzę do kabiny to czuje spaliny i zapach jakby ciepłego silnika diesla. Wymieniałem filtr kabinowy i nic nie dało, ale jak rozbierałem schowek to strasznie było czuć spaliny w zakamarkach pod schowkiem. Żona już nie chce jeździć tym samochodem, mówi że śmierdzi jak wchodzi do kabiny , żadne zapachy nic nie pomagają, czyszczenie tapicerki również? co dalej( słyszałem, że te silniki dają takie niespodzianki!)

 

Proszę o pomoc...

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Przeczyść także nagrzewnicę. Myślę, że to z niej śmierdzi.

Spaliny niedogrzanego diesla "pachną" zupełnie inaczej niż benzyniaka - są bardziej kwaśne w zapachu. Zupełnie jak nie spaliny tylko rozpuszczalnik. Natomiast smród z nagrzewnicy przypomina do złudzenia zapach spalin benzyniaka ??? Więc zależy jakie "spaliny" czujesz bo jak typowe to raczej nagrzewnica.

Trochę to pokrętnie wytłumaczyłem ale mam nadzieje, że Ci pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość waldekwoj

Witam ponownie..

 

Bardzo dziekuje za podpowiedzi w tej sprawie,sprawdziłem kolektor wylotowy sprawny brak pęknieć .W czoraj miłem okazje ta Astrą przejechac sie troche kilometrów i faktycznie zapach jest iakiś dziwny, bez właczonego nawiewu zapach nadal był wyczówalny. natomiast jeżeli włacze nawiew to z kratek tego zapachu nie czuje. Jescze co zauważyłem podczas jazdy to; jak zwoliniłem i dodałem troche gazu to ten zapach sie naśilał i był wyczuwalny i jeszcze jedno spostrzeżenie jak zmieniałem filtr kabinowy i wymontowałem schowek przyłożyłem nosa do wykładziny i za schowkiem w kierunku nagrzewnicy to ten zapach był mocno wyczuwalny. Kolega jeszcze podpowiedził, że może byc uszkodzona osłana siatkowa na wydechu przy silniku oraz noże byc tak równiez, że końcówka o tłumnika jest za krótka ( tłum. orginalny) co może powodować zawijanie się spalin i dostaja się do kabiny...

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy w kombiaku F miał podobny problem. U niego przyczyną była uszkodzona uszczelka klapy bagażnika. Nie wiem na ile ma to zastosowanie u Ciebie, ale sądzę że te dwa powody które podałeś (szczególnie uszkodzone łącze elastyczne) są prawdopodobne. Jeżeli to faktycznie spaliny śmierdzą to muszą pochodzić albo z nieszczelności blisko wlotu powietrza do kabiny (okolice komory silnika) albo z końca wydechu czyli z okolic klapy. Jeżeli znajdziesz źródło "smrodu" i go zlikwidujesz to zapach w samych przewodach nawiewu uswa bardzo dobrze środek "KENT" do czyszczenia klimatyzacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności