Skocz do zawartości

Odpryski lakieru na rancie nadkola


Gość wiciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj myjąc samochód zauważyłem że na tylnym nadkolu w 4 miejscach odprysnał mi lakier aż do gołej zdrowej blachy, miejsca te mają około 2cm długości i 0,5cm szerokości.Mam pytanie czy mogę w tych miejscach w celu naprawy użyć zestawu do zaprawek tego który sprzedaje Opel w swoich ASO, i czy taka naprawa zabezpieczy te miejsca.

 

PS: nie witałem się na forum bo musiałem założyć nowe konto wcześniej byłem pod wiciu625.:o

 

Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odprysnął do gołej blachy to sama zaprawka nie załatwi sprawy,musisz wyczyścić a co najmniej odtłuścić to miejsce,położyć podkład i dopiero zaprawkę inaczej w krótkim czasie lakier ponownie odpryśnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w takiej kolejności zamierzam to zrobić miejsca oczysciłem a przed zaprawką odtłuszcze benzyną ekstrakcyjną natomiast co do podkładu to podobno ten zestam GM składa się z farby i podkładu,czy w takim razie jeśli zrobie według tych punktów bedzie się to trzymać, i tak wogóle to zastanawiam się dlaczego ten lakier odprysnął aż w 4 miejscach niedaleko siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno ten zestam GM składa się z farby i podkładu

To w takim razie są dwie buteleczki tego,osobno podkład i osobno lakier? ???

Skoro zrobisz tak że zapodkładujesz i położysz na to lakier wierzchni to powinno byc ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam jeszcze jedno pytanie, przed chwilą przyjrzałem się dokładnie rantowi nadkola i zauważyłem że ogólnie cały rant jest jakby chropowaty, zacząłem go dokładnie oglądać i w kolejnym miejscu odprysnął mi lakier aż do blachy, zastanawiam się teraz czy warto robić te zaprawki w tych miejscach, czy nie jechać do lakiernika i nie malować całego ranta jeśli tak się da oczywiście.Poradźcie proszę co robić bo nie wiem czy brać się za te zaprawki czy to nie ma sensu.

 

Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie farba się nie łuszczy tylko odpryskuje aż do gołej blachy, generalni jak na razie wszystkie miejsca gdzie farba trzymała się słabo na tym rancie zeskrobałem i wyczyściłem aż do gołej blachy, teraz mam pytanie zamówiłem w ASO opla zestaw zaprawkowy taki 12ml z pędzelkiem dwie buteleczki jedna farba granatowa druga bezbarwna(metalik) mam pytanie czy przed farba mam dać na tą gołą blache podkład i drugie podkłady są w sprayu czy jak psiknę sobie podkładem na mały pędzelek i nim zamaluje te miejsca to bedzie ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

Nawet nie napisałeś jaką masz astrę. Jeżeli G to znaczy że coś tam było już wcześniej robione, jeżeli F to normalne ze tam gnije.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Jeżeli G to znaczy że coś tam było już wcześniej robione

Nie koniecznie bo one też są wrażliwe na rdzę

mam pytanie czy przed farba mam dać na tą gołą blache podkład i drugie podkłady są w sprayu czy jak psiknę sobie podkładem na mały pędzelek i nim zamaluje te miejsca to bedzie ok.

Lepiej w nakrętkę prysnąć i maczać pędzelek

Osobiście bym pryskał sprajem i to samo zrobił z farbą bazową i bezbarwnym

Po pędzelku będą brzydkie ślady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie auta to jest to astra G 2000r. Generalnie wiem że lepsze są efekty malowania sprayem ale to są zaprawki o rozmiarach 1-2cm na 0,5cm więc ciężko to psikać sprayem. Ale jak pomaluje pędzelkiem to później przejadę papierem 2000 na mokro dla wyrównania i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności