Skocz do zawartości

Odpryski lakieru na rancie nadkola


Gość wiciu

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz obkleić te miejsca taśmą malarską i użyć spreju ,jak lakier dobrze wyschnie(2-3dni)to wtedy papierem na mokro i jakaś pasta.Nakładając bazę pędzlem pogłębisz tylko różnicę odcieni.Gdy położysz bazę to do pół godziny musisz prysnąć bezbarwnym,baza nie może być przesuszona bo słabo wiąże się z bezbarwnym.No i nie zapomnij o podkładzie.(Podkład-baza metalik-wierzchni bezbarwny)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Możesz obkleić te miejsca taśmą malarską

No nie wiem ja bym tak nie robił bo będzie taki jak to powiedzieć próg i ciężko to wyrównać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mam jeszcze jedno pytanie, jak na razie zrobiłem tak oczyściłem te miejsca papierem ściernym, odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną i dałem podkład następnie po przeschnięciu przeleciałem lekko papierem 1000 na mokro dla wyrównania.Lakier będę kładł w środę bo dopiero wtedy będę go miał, i teraz pytanie bo do środy miejsca gdzie dałem podkład się ubrudzą czy przed malowaniem oprócz umycia podkład też mam odtłuścić benzyną ekstrakcyjna(czy nie będzie się zmywać) :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dizel1982

O ile się nie mylę to w tych zestawach sprzedawanych przez ASO nie ma podkładu. Jest jedynie baza czyli kolor a w drugiej buteleczce jest lakier bezbarwny i tyle. Nie ma żadnego podkładu. Widziałem już efekty takiego malowania uszkodzenia sprayem i powiem że nie jest najgorzej. Chyba nawet lepiej niż pendzelkiem tylko jest jeden warunek. Musisz naprawdę bardzo starannie okleić to miejsce nie tylko samą taśmą ale też i folia malarską. Narzuć ją najlepiej na samochód i sprayem pryskaj cienkimi warstwami z dość dalekiej odległości. Na początku żeby Ci tylko złapało i delikatnie zakryło, zaczekaj aż wyschnie, później drugi raz tez z daleka, następnie trzeci (jeśli zajdzie taka konieczność). Pod żadnym pozorem nie maluj tego na raz i nie pryskaj z bliska bo zrobi Ci się paskudny schodek i wtedy to już w ogóle będzie do dupy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam podobny problem jak kolega tylko na zderzaku w astrze H z 2007r. Są tam cztery głębokie odpryski farby aż do czarnego. Nie znam się na lakiernictwie i może ktoś na forum mógłby mi podpowiedzieć jak do tego się zabrać :beer: .

Koleszka mechanik mi radził-troszkę śmiesznie- żebym przykleił na te miejsca srebrną listwę, bo jak zauważył odpryski są w jednej linii.

Proszę o podpowiedzi.

A i jeszcze jedno ten koleś mówił że w tych Opelkach są jakieś wodne farby i będzie ciężko. Czy to prawda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

A i jeszcze jedno ten koleś mówił że w tych Opelkach są jakieś wodne farby i będzie ciężko. Czy to prawda?

Są wodne farby ale nie jest tak ciężko z nimi

Kiedyś taką malowałem zderzak pędzelkiem i powiem że nie było widać śladów po pędzlu

Jśli to są głębokie rysy to musisz zaszpachlować i dopiero malować (Takie jest moje zdanie)

Są specjalne lakiery do plastików

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności