Skocz do zawartości

Kontrola drogowa, a CB.


Gość MKaminski

Rekomendowane odpowiedzi

tak, ale to bylo dawno temu jak trzeba bylo miec pozwolenie na CB :D

moze tez policja za granica sprawdzic czy CB ma odpowiednie strojenie/zakres... (czy jak to zwal...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MKaminski

Za granicą i tak w sumie nie będzie łatwo się dogadać (oczywiście to zależy od państwa i prowadzacego). Te przepisy, które obowiązują u nas obowiązują w całej europie czy każdy ma swoje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Jeżeli chodzi o zagranicę to musisz mieć radio z tzw. multistandardem. Czyli że możesz przestroić radio z "5" w "0" w zależności od państwa. Natomiast w Austrii nie możesz mieć radia z multistandardem. Osobiście nie spotkałem się z kontrolą radia przez policję zarówno krajową jak i zagraniczną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KalimAbdul

Kiedyś spotkał mnie ten zaszczyt i Panowie z Drogówki mnie zatrzymali, wiedziałem, że stoją więc odpowiednio zwolniłem. Pogadanka, gdzie, po co, skąd, z kim, trzeźwośc itp... O radiu ani słowa, dla bezpieczeństwa i tak wożę ze sobą świadectwo homologacji. Zatrzymano natomiast mojego ojczulka, traf chciał, że ściszył radio i nie wiedział, że stoją, pierwsze pytanie policjanta: ma Pan radio i nie wiedział Pan że stoimy...?

 

Więc mimo spotkań z policją do mnie się nie czepiali o radio, wśród moich znajomych też nic takiego nie słyszałem.

 

Po prostu, zależy na jakiego policjanta trafisz, jeden będzie normalny a drugi przetrzepie Ci "profilaktycznie" samochód w poszukiwaniu czegokolwiek...

 

73!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zagranicę to musisz mieć radio z tzw. multistandardem.

to nie jest wymagane prawem :)

tylko tym ze za gracnica uzywaja polowek

ale tak czy siak gada sie z naszymi chlopakami na naszych czestotliwosciach

wiec nie jest to az tak potrzebne :)

mam wlasnie takie radio i nie uzywalem tego nigdy :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MKaminski

Pytam bo niedawno dostałem w spadku unidena pro 520xl i nie posiada homologacji. Sam nie wiem czemu skoro radio idealne, na poziomie presidenta harry II (mam porównanie dzieki tacie:)). I tak się zastanawiałem jaka jest możliwość, że będę miał problemy za to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

to nie jest wymagane prawem :twisted:

Może i nie jest wymagane ale zawsze może się ktoś przyczepić, jak nawywijasz to może być rożnie.

 

A największy bu.r.del na CB o jest chyba we Włoszech, Polska w porównaniu z to pikuś. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wermina

Witam. Chciałem zapytać czy można bez przeszkód używać CB na Słowacji, Węgrzech, Rumuni, Bułgarii. :wink: Mam Walkera III. Trzeba brać jakieś papierki? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności