Skocz do zawartości

10 przykazań kupującego nawigację :)


Gość Mio

Rekomendowane odpowiedzi

Wśród gąszczu producentów urządzeń gps i map trudno się dziś połapać :)

Na onecie pojawił się ciekawy artykuł z poradami, na co zwracać uwagę, wybierając nawigację dla siebie. Warto poczytać, żeby nie kupować czegoś, z czego potem koniec końców nie będziemy mieli możliwości w pełni skorzystać.

 

w skrócie:

1. mapa - aktualizacja i pokrycie

2. interfejs - musi być przejrzysty i przyjazny w uzyciu

3. szczegółowość mapy - jedne mają wiele szczegółów, inne stawiają na przejrzystość

4. przyjazny wyświetlacz + głos, który poprowadzi was do celu

5. nie można wierzyć sprzedawcom :)

6. obecność funkcjonalności, które przydadzą się także po tym, jak wysiądziesz z samochodu (np. punkty POI lub tryb pieszy)

7. cena nie jest wyznacznikiem jakości

8. wielkość ekranu - powinna współgrać z samochodem

9. uchwyt - ruchliwość i użyteczność

10. szybkość wyszukiwania sygnału gps i pamięć - wiadomo, im większa, tym lepiej :beer:

 

cały artykuł znajdziecie tutaj: http://technowinki.onet.pl/poradniki/komputery/10-rzeczy-o-ktorych-powinienes-pamietac-kupujac-na,1,3283940,artykul.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mapa - aktualizacja i pokrycie

Zawsze można skorzystać z innej niż oferowana standardowo.

 

2. interfejs - musi być przejrzysty i przyjazny w uzyciu

Można wgrać inny jeśli standardowy nam nie odpowiada.

Ja tak zrobiłem ze swoją navi, nowe menu-nowe ogromne możliwości i nowe odkryte przeze mnie funkcje urządzenia.

 

5. nie można wierzyć sprzedawcom

...i to bez względu na oferowany towar, czy to navi czy bułka w sklepie- w każdym przypadku sprzedają to co najlepsze wg nich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można skorzystać z innej niż oferowana standardowo.

niestety nie zawsze :twisted:

Można wgrać inny jeśli standardowy nam nie odpowiada.

tez nei zawsze...

 

ja bym jedynie dodal ze wartaloby unormowac wartosc pokrycia jaki definiuja firmy

bo obecnie to idzie pod procent "dostepnych ludzi" a nie powierzchni, stad tak duze pokrycie. druga sztuczka jest np tworzenie map ze zdjec satelitarnych,a wtedy czasem sie tak moze okazac ze droga ktora jest na mapie to tak naprawde przecinka w lesie albo jakis dukt lepszy dla dobrego defendera a nie opla :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. szybkość wyszukiwania sygnału gps i pamięć - wiadomo, im większa, tym lepiej :twisted:

Mam takie pytanie do Mio,

Czy możesz ten punkt troszkę rozwinąć i podać parametry minimalne i zalecane oraz inne wartości podawane na nawigacjach; o których jako laik nie mam pojęcia i nie wiem czy dana wielkość jest słaba dobra czy bardzo dobra. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności