Skocz do zawartości

VECTRA C, 2.2 DTI, problem z elektroniką


Gość echogie

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem z elektroniką, objawy są takie:

raz na bliżej nie określony czas (czasem raz w tygodniu, czasem codziennie) po przekręceniu stacyjki kontrolka ESP nie gaśnie jak powinna i wtedy nie mogę odpalić samochodu (zapłon nie łapie), innym razem kontrolka ESP zapala się podczas jazdy i wtedy zaczyna wariować cała deska rozdzielcza. TZN: razem z kontrolką ESP załącza się albo kontrolka akumulatora, albo gasną wszystkie zegary, czasem (ale bardzo żadko) zapala się kierownica z wykrzyknikiem, a czasami kontrolka serwisowa. zazwyczaj temu zjawisku towarzyszy awaria wszyskich aktualnie wyświetlanych danych, tzn. zamiast pokazywać chwilowe spalanie czy średnie spalanie na ekranie wyświetla się literka "F". po kilku minutach wszystko wraca do normy, prócz kontorlki ESP która gaśnie dopiero wraz z silknikiem. oczywiście samochód w tym czasie jest technicznie jak najbardziej sprawny. zapomniałem dodać, że mam założony alarm w samochodzie. niestety nie aktywuje go, bo pierwszej nocy po kupnie jak go włączyłem zaczął wyć po jakichś 2H :mrgreen: i ktoregoś razu w pracy tez włączyłem i było to samo :mrgreen:

byłem dwa razy na kasowaniu błedów, po czym był spokój przez jakieś dwa tyg. a potem z powrotem ta sama sytuacja.

mało tego

dwa dni temu zaczęła również wariować mi klimatyzacja

miesiąc temu ją napełniałem i wtedy używałem było spox. pózniej chwile bylo zimno wiec nie uzywalem jej jakies 3 tyg i teraz podczas upalow raz sie załącza a raz nie. to chyba zależy od jej kaprysu. znajomy powiedział mi że to prawdopodobnie CIM ale czytałem że tam obiawy są cały czas a nie np raz na tydzioen.

sorka za niezwięzłość, ale chciałem opisać całość sytuacji.

czy to może być wina magistrali CAN? czy raczej ten CIM? a może jeszcze cos innego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alarm zamontował poprzedni właściciel, a nie jestem w stanie uzyskać od niego żadnych informacji :mrgreen:

ja mam ten samochód od kwietnia b.r.

rozmawiałem dziś z człowiekiem ktory naprawia CIMy, powiedział że może mi wymienić CIM ale prawdopodobnie to raczej CAN, bo przy CIMie obiawy występują raczej codziennie a u mnie bywa że tydzień jest wszystko ok!

a czy przełącznik od klimy tez przechodzi przez CAN?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Ja mam podobny problem.Mam vectre C 2002 rok 2,2DTi i jadac np 30 km czasami wiecej czasami wogole mi sie nie zapala ale jak juz sie pali. to wlaczaja mi sie kontrolki ABS, akumulatora i ESP oraz wszystkie wskazówki stoja w miejscu na 0 jak od wody tak od paliwa predkosciomierz i obrotomierz i nie wiem co jest przyczyna. Bylem na resetacji bledow i wyskoczyl blad U2139 i nie mam pojecia co to za blad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Bylem na resetacji bledow i wyskoczyl blad U2139 i nie mam pojecia co to za blad.

Błąd u-2139-brak komunikacji CAN z modułem sterowania kolumny kierownicy.Taki opis tego błędu znalazłem.Pzdr.

ps. masz automat czy manual :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności