Skocz do zawartości

zafira 2000 edition


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam

 

zakupilem zafire 200 edition, rocznik 2000, disel 2.0 16v, wyposazenie dodatkowe:

el. szyby, lusterka, podgrzewane siedzenia, tempomat, komputer, telefon w radiu

auto stalo w komisie cos kolo 2 miesiecy

no i mam pytania:

1. szukam intrukcji po polsku albo po angieslku bo niestety mam niemiecka :D

2. pogrzewanie siedzen chyba szwankuje bo na fotelu kierowcy mozna sie oparzyc, czy ktos sie z tym spotkal? jak to naprawic, czy to kosztowne?

3. auto nie pali od razu trzeba czasem ze 3 razy probowac co moze byc przyczyna,

 

z gory dzieki za pomoc, jakby ktos mial jakies rady porady to poprosze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1. Szukaj. Na forum był podawany wiele razy link do instrukcji.

2. Nie mam pojęcia.

3. Sprawdź świece żarowe. (połączenia między nimi zaśniedziały lub któraś jest spalona )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

molek12, instrukcje są na forum w dziale download....co do siedzeń to może być coś nie tak w kwestii elektryki bo w ogolę to siedzenia podgrzewane powinny się wyłączać w oplu po koło 1520 minutach same....tzn tak miałem w omedze na zarówno przednich siedzeniach jak i tylnych.A co do 3 nr to nie chce Cie martwic ale mi pierwsze co przyszło na myśl to pompa paliwa....i jej za małe ciśnienie.A w DIDTI "lubi" padać pompa jak ktoś przed Tobą nie umiał się obsługiwać dizlem.Ale mam nadzieje że to będą świeczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

mam dalej jazde, jakby ktos cos zrozumial i mogl mi wytlumaczyc o co chodzi to z gory dzieki

 

1. zapalanie dalej losowo czasem za 2 razem a sa dni ze prze tydzien pali od reki, z poczatku podejrzewalem ze moze jak jest wilgotno, nie sprawdzilo sie, mam wrazenie ze silnik nie zapala rowno

i nie mam pomyslow co to moze byc, swiece ponoc w pozadku, znajomy podpowiadal mi ze cisnienie nie bardzo?

ma ktos jakies pomysly?

 

2 branie oleju

na 2 tysiace kilometrow dolalem jakis litr oleju czy to dobrze, wg mnie raczej nie, co moze byc przyczyna?

jak duzo oleju bierze opel zafira diesel 2.0 :D?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1l na 2tys km to niedurzo-norma dla tego silnika na oleju longlife to ok0,7 l na 1tys km.

co do odpalania trzeba by sprawdzic swiece zarowe, ewentualnie uklad paliwowy czy sie niezapowietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

molek12, Co to znaczy ponoć swiece dobre :-) ten silnik musi mieć dobre bo wymaga tego komora spalania i musisz sam sprawdzić a na pewno potrafisz to zrobić mając probówkę na 12v tym bardziej że auto stalo a jak stoi to się psuje :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 litr oleju na 2 tys to według mnie bardzo dużo - a jaki to olej - jesli syntetyk to przejsc na jakis doobry pólsyntetyk, jesl juz jest płsyntetyk to gorzej.

Co do zapalania, to nie sądze aby to były świece - przy tej temperaturze to i tak sie wcale nioe włanczają. Można faktycznie jeszcze spróbowac wymienic filtr paliwa - tylko pamietając, aby go dobrze zalac paliwem przed założeniem.

A jaki ma przebieg samochód teoretycznie i rzeczywiscie - kupując w komisie wszystkiego sie mozna spodziewac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Co do zapalania, to nie sądze aby to były świece - przy tej temperaturze to i tak sie wcale nioe włanczają. Można faktycznie jeszcze spróbowac wymienic filtr paliwa - tylko pamietając, aby go dobrze zalac paliwem przed założeniem.

A tu się nie zgodzę, świece włączają się zawsze, tylko poniżej 4* zapala się kontrolka (spiralka), świecie działą jeszcze długo po odpaleniu (oczywiście zimnego silnika) a nawet na ciepłym (chodzi o utrzymanie odpowiedniej temp. splania - ekologia).

 

Tyle że wadliwa świecia objawia się swieceniem check-a po uruchomieniu który samoczynnie gaśnie po ok 20 -30 sek.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności