Skocz do zawartości

klimatyzacja


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam zwyklom klime podczas pracy zimne powietrze wieje mi tylko od strony kierowcy z pozostalych nawiewow leci chlodne tak samo jesli wlacze na szyby czy na nogi zimne leci tylko od strony kierowcy klima nie jest dwu strefowa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

witam mam zwyklom klime podczas pracy zimne powietrze wieje mi tylko od strony kierowcy z pozostalych nawiewow leci chlodne tak samo jesli wlacze na szyby czy na nogi zimne leci tylko od strony kierowcy klima nie jest dwu strefowa

Zwykła klimatyzacja nie ma czegoś takiego jak strefy. Klimatronic masz jednostrefowy,dwustrefowy lub czterostrefowy.Pzdr.

Uzupełnij profil.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andyyy80

Hejka

 

Też to u siebie zauważyłem po stronie kierowcy leci bardzo zimne powietrze a od pasażera zaledwie letnie. mam klimatronik dwustrefowy wiec nawet jak od strony pasażera ustawiam na LO to i tak dmucha letnim powietrzem

Druga sprawa to moment w którym zaczyna lecieć zimne powietrze, nie wiem jak jest u Was ale u mnie zaczyna po przejechaniu kilku kilometrów a nie od razu

Nastepnie co mnie dziwi do zamkniety obieg powietrza. Jak zamkniety to powietrze z zewnątrz nie powinno się dostać do środka(dym itp.) a jednak jak wcisnę zamkniecie obiegu to tak jakby nie działąło normalnie wszystko czuć z zewnątrz. u Was też tak jest?

Vectra 1.9CDTI 2006r

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zaczyna po przejechaniu kilku kilometrów a nie od razu

Jest to normalne, najpierw musi się schłodzić.

obieg powietrza. Jak zamkniety to powietrze z zewnątrz nie powinno się dostać do środka

Gdyby tak było to udusił byś się z braku tlenu :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andyyy80

jaka temp. to nie ma znaczenia czy 20 czy 30 stopni zawsze tak cos kolo 5 min potrzebuje na to zeby leciało zimne powietrze- wiec dlatego sie chciałem zapytać czy tak powinno być

 

no i jeszcze to letnie powietrze od strony pasażera czy to jest objaw, że nalezy nabić klime czy coś innego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

jaka temp. to nie ma znaczenia czy 20 czy 30 stopni zawsze tak cos kolo 5 min potrzebuje na to zeby leciało zimne powietrze- wiec dlatego sie chciałem zapytać czy tak powinno być

 

no i jeszcze to letnie powietrze od strony pasażera czy to jest objaw, że nalezy nabić klime czy coś innego

A kiedy byleś ostatni raz u klimaciarza? Bo z wypowiedzi wnioskuje że nigdy nie byleś.Pzdr.

p.s.-u mnie leci od razu zimne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się podłączę, bo mam tak samo jak autor tematu. Układ sprawdzony, nabity odpowiednią ilością czynnika, a od strony kierowcy leci zimniejsze powietrze niż po stronie pasażera (sprawdzając po kolei po kratkach to im dalej w prawo tym cieplejsze). Sterowanie nawiewem działa prawidłowo. Gość, który mi sprawdzał klimę nie miał pojęcia czym to może być spowodowane.

u mnie zaczyna po przejechaniu kilku kilometrów a nie od razu

zawsze tak cos kolo 5 min potrzebuje na to zeby leciało zimne

no to nie jest normalne, ale tak jak napisał zbyszek670, jedź najpierw na sprawdzenie układu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności