Skocz do zawartości

Astra H - kilka drobnych pytań


Gość Luccas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od neidawna posiadam Astre H 1.6. Chciałem sie dowiedzieć o kilka drobiazgów.

 

1. Mianowicie czy korek z baku u Was też nie jest zamykany na kluczyk ani z centralnego? Mam fabryczny centralny zamek, ale klamka nie ma żadnych zamków i zawsze można otworzyć i odkręcić korek.

 

2. Czy wskaźnik paliwa przy rezerwie informuje jakimś światełkiem? Wcześniej miałem Corse i tam na czuja rezerwa była interpretowana.

 

3. Mam auto 88k przebiegu, rozumiem że to dobry czas na zmianę rozrządu?

 

Dziękuję, jesli ktoś mi pomoże.

 

przesunąłem temat/zbyszek670

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Corse i tam na czuja rezerwa była interpretowana.

Nie ma obrotomierza-nie ma kontrolki rezerwy (w CB)

W Astrze mam obrotek więc i światełko rezerwy jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie: czy warto kupywać lepsze paliwo 98 (te droższe) względem zwykłego 95? Jaka jest różnica???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1.

też mam fabryczny centralny i przy klapie od baku mam "zapadkę", która zamyka ją i drzwi jednocześnie.

 

Ad. 2.

jak zapali się wskaźnik od rezerwy - masz jeszcze około 50 km

jak zaczne mrugać - zostało Ci około 25 km

Na zdjęciu zaznaczyłem Ci kolorem zielonym gdzie powinieneś mieć wskaźnik rezerwy.

 

Ad. 3.

Zobacz w książkę serwisową.

Ja ma silnik Z16XEP i u mnie zaleca się wymianę rozrządu co 150 tys. km lub 10 lat (w zależności od tego co będzie pierwsze).

Nie zmienia to faktu, że i tak mam zamiar zrobić to wcześniej :piwo:

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matys wielkie dzięki!:piwo:

 

1. Dzisiaj pierwszy dzień użytkowałem samochodzik. Po przesiadce z Corsy B został nawyk tankowania na 30, 50zł. Za 50zł przejechałem 135km i paliła się kontrolka paliwa, zjechałem na stacje zatankowałem za 30 i o dziwo po 20km znowu sie zapaliła. Wystarczy stanąć na chwilę, jak zapaliłem już nie świeciła. Nie wiedziałem, że świecenie to jeszcze nic groźnego. W każdym razie chyba trzeba lać paliwa za znacznie większą kwotę... ciekawe jaki koszt za full bak?

 

2. Kolejna rzecz która mnie troche dziwi, to po przejściu z 2 na 3 bieg i wrzuceniu sprzęgła obroty mi nie spadają - płynnie dodaje gazu wraz z 3 biegiem. Dziwne zachowanie.

 

3. Jak otworzę klapkę baku nie mam żadnego zamka tylko taki plastik gdzie zamyka się klapka. Może są jakieś wersje gdzie nie ma centralnego zamknięcia? Ma ktoś tutaj tak?

 

[ Dodano: Pią Lip 16, 2010 23:32 ]

Jeszcze mam takie pytanie, przy jakiej wartości obrotów silnika zmieniac bieg na kolejny? Z jednej strony mam wrażenie, że już powinienem dać wyżej - zaś z drugiej strony auto dopiero dostaje kopa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaki koszt za full

bak?

52 l x 4,60zł=239,20 zł

u mnie przy kwocie 20-30 zł (syn czasami tak tankuje) bywa,że wogóle nie wykryje komp tankowania,a wskazówka podnosi się z opóżnieniem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jaki koszt za full

bak?

52 l x 4,60zł=239,20 zł

u mnie przy kwocie 20-30 zł (syn czasami tak tankuje) bywa,że wogóle nie wykryje komp tankowania,a wskazówka podnosi się z opóżnieniem

oszczednego masz syna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności