Skocz do zawartości

Astra H - kilka drobnych pytań


Gość Luccas

Rekomendowane odpowiedzi

3. Jak otworzę klapkę baku nie mam żadnego zamka tylko taki plastik gdzie zamyka się klapka. Może są jakieś wersje gdzie nie ma centralnego zamknięcia? Ma ktoś tutaj tak?

Jak masz fabryczny centralny, jak pisałeś wcześniej, to musi być tak; zamknij auto centralnym i zobacz czy można otworzyć klapkę (w/g mnie nie) jak otworzysz centralny klapka też da się otwierać. :brawo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Jak otworzę klapkę baku nie mam żadnego zamka tylko taki plastik gdzie zamyka się klapka. Może są jakieś wersje gdzie nie ma centralnego zamknięcia? Ma ktoś tutaj tak?

Jak masz fabryczny centralny, jak pisałeś wcześniej, to musi być tak; zamknij auto centralnym i zobacz czy można otworzyć klapkę (w/g mnie nie) jak otworzysz centralny klapka też da się otwierać. :)

Właśnie po zamknięciu centralnym klapka dalej jest otwarta, myślę nad zakupieniem

http://allegro.pl/show_item.php?item=1128647841 czyli na kluczyk

 

[ Dodano: Pon Lip 19, 2010 13:19 ]

Mam jeszcze taki problem, mianowicie nie działają mi spryskiwacze przedniej szyby. Po przyciągnięciu do siebie przekładki kilka razy wycieraczki przeleca po szybie,

jednak płyn na nią nie tryska. W jaki sposób rozwiązać ten problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób rozwiązać ten problem?

Najpierw należy go zlokalizować, bo powodem mogą być:

1. pompa od spryskiwacza

2. bezpiecznik

3. nieszczelne przewody

4. zapchane kanały

5. brak płynu do spryskiwaczy :)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie stawiam na bezpiecznik, po wymontowaniu 10 z przodu na środku jes mm przerwa jakby ciemniejsza... czy mogę wyciągnać bezpiecznik, zamknąć auto i iśc do sklepu czy też lepiej wogóle elektroniki nie tykać (centralne zamknęcie)?

 

[ Dodano: Wto Lip 20, 2010 17:06 ]

Wymieniony bezpiecznik nr 7, pod maską, czerwony 10A. Po włożeniu kluczyka przez chwilę mrugała ikonka z kluczem, zgasła no i spryskiwacze działają!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość waldecki997

Posiadam Astre H 1.4 i umnie jak zamykasz auto z pilota wszystko lacznie z klapka od wlewu do paliwa jest zamkniete :(

 

tak wiec u ciebie musi byc mechaniz uszkodzony lub wyrwany :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że centralny jest wmontowany niefabrycznie... nie wiem po czym to można rozpoznać. Przy włączeniu, wyłączeniu migają migacze ale nie ma automatycznego zamykania szyb. W klapce na paliwo nie mam zamka,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że centralny jest wmontowany niefabrycznie... nie wiem po czym to można rozpoznać. Przy włączeniu, wyłączeniu migają migacze ale nie ma automatycznego zamykania szyb. W klapce na paliwo nie mam zamka,

w czasie zamykania samochodu naciskasz przycisk pilota i trzymasz , szyby powinny sie zamknąc, tak samo z otwieraniem , ... fajna sprawa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. No sprawdziłem właśnie, szyby się nie zamykają. Jedno naciśnięcie otwarcia/zamknięcia skutkuje działaniem. Zatem centralny wmontowany? Po identyfikacji VIN nie ma informacji o centralnym, chyba że tam nie podają??

 

2. Zauważyłem, że przy kazdym zapaleniu samochodu w momencie przekręceniu kluczyka do rozruchu następuje odpalenie z dziwnym 'chrząknięciem' pod maską... rozrusznik, czy normal w Oplach bo w Corsie krórą użytkowałem też tak było...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności