Skocz do zawartości

Konserwacja podwozia ASTRA F , kombi.


Gość speedybike

Rekomendowane odpowiedzi

Gość speedybike

W sierpniu, mam zamiar zakonserwować podwozie na zimę :(

Parę dni temu robiłem mały przegląd i zauważyłem z pod siedzeniami z tyłu, (od spodu oczywiście) nalot z rdzy ,dość spory tak 20 na 20cm .Oczyściłem szczotką, i 2 razy brunoxem psiknąłem, wszędzie gdzie była rdza.

No i w związku z tym , chce zakonserwować auto na zimę.

Wybór padł na firmę BOLL (masy bitumiczne)

Obstawiam, że najpierw trzeba szczotką przeczyścić całe podwozie, żeby syf zszedł i lepsza przyczepność była.

Czy ktoś stosował już produkty BOLL?Ile litrów(kg) potrzeba na zakonserowanie podwozia, i nadkoli?

Ile taki preparat schnie?Mocno śmierdzi?Bo np.Bitex śmierdzi i to dość długo.

Czy autem, po zakonserwowaniu, można od razu jeździć?Chodzi mi o to, że z kanału, do domu, mam z 5 km, więc wrócić muszę??? a i czy odstawienie auta na ok 12h, wystarczy, żeby podeschło to wszystko?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Podczepie się pod temat gdyż mam też w najbliższym czasie zrobić konserwacje podwozia asterki ??? . U mnie troszke gorzej gdyż mam niewielkie dziurki w progach. :( Ale znajomy mi polecił żebym kupił najtańszy olej silnikowy i spróbował wlać za pomocą wężyka do środka progów i do profili zamnkniętych lub jak ktoś ze znajomych ma kompresor to pod ciśnieniem wpuścić gdzie się tylko da to olej zatrzyma rdzę. :urodziny: Potem dziury w progach zasłonić jakąś blachą najlepiej ocynkowaną i wszystko wysmarować masą bitumiczną.

Co wy na to :urodziny::urodziny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

Co wy na to :(:urodziny:

lekkie druciarstwo , lepszy i pewnie tańszy od oleju będzie fluidol (specjalny preparat do profili zamkniętych ) a dziury najlepiej zaspawać , tylko czy warto skoro cały próg kosztuje 100zł ?? ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedybike

no jazda z balozona konserwacja nim ona wyschnie nie jest wskazana

bo caly syf sie do tego przykei

 

zostaw auto na noc

No właśnie nie bardzo mogę tam auto zostawić.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fluidol jest wskazany do nowych samochodów. W sytuacji kiey blacha może być pordzewiała olej jest lepszym wyjściem bo ma lepszą "pełzalność" i lepiej wnika w spękania materiału. Olej silnikowy jest do tego celu ok, ale lepszy byłby olej z dodatkiem antykorozyjnym. Do takiego zabezpieczenia potrzebujesz odpowiedniego pistoletu pod kompresor. Co do progów to lepszy od bitexu będzie jakiś baranek w sprayu albo Boll (jak kolega wyżej planuje) - są bardziej elastyczne i mniej podatne na pękanie.

 

Co do problemu z łapaniem syfu przez zabezpieczenie, to gdzieś na allegro widziałem mase typu "baranek" pod pistolet (pucha 1kg) która zasycha w kilka godzin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speedybike, jeżeli nie będzie padać a do domu nie wracasz drogą czołgową :?: to spokojnie możesz po zakonserwowaniu śmigać autkiem do domu,nic się nie stanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedybike

Fluidol jest wskazany do nowych samochodów. W sytuacji kiey blacha może być pordzewiała olej jest lepszym wyjściem bo ma lepszą "pełzalność" i lepiej wnika w spękania materiału. Olej silnikowy jest do tego celu ok, ale lepszy byłby olej z dodatkiem antykorozyjnym. Do takiego zabezpieczenia potrzebujesz odpowiedniego pistoletu pod kompresor. Co do progów to lepszy od bitexu będzie jakiś baranek w sprayu albo Boll (jak kolega wyżej planuje) - są bardziej elastyczne i mniej podatne na pękanie.

 

Co do problemu z łapaniem syfu przez zabezpieczenie, to gdzieś na allegro widziałem mase typu "baranek" pod pistolet (pucha 1kg) która zasycha w kilka godzin.

Tak się składa że mam 5 l oleju z silnika (zużyty).I

też Słyszałem też o wlewaniu takiego oleju,w progi, co o tym sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużytym to raczej szope na działce ;) Zużyty olej nie ma takich właściwości antykorozyjnych. Ponadto zawiera wypłukane z silnika kwaśne produkty spalań przez co może źle oddziaływac na lakier, gume, kable itp itd. Lepiej najtańszy mineralny z beczki za 8 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności